Článek z ligového curlingu

Curleři SK letos suverénní

28. 10. 1 liga Praha

Ve druhém kole ligy nás čekaly ty těžší zápasy, první dopolední zápas proti týmu Polska, který měl být papírově lehčí, nás pozlobil o něco více než jsme čekali. Do zápasu jsme vstoupili dobře a první polovinu vyhráli. Další dva endy se nám úplně nepovedly a dovolili jsme týmu Polska uhrát tři kameny, kterými otočili zápas v jednobodové vedení. V posledním endu při naší výhodě jsme zabrali a třemi uhranými kameny nakonec vyhráli 7:5.

Po obědě hrajeme s týmem Slovenska. Zatím jsme Slováky dokázali vždy porazit a tak tomu bylo i teď. Zápas nám vyšel od začátku do konce, konečný stav 15:2 mluví za vše.

Poslední zápas proti týmu SC Jedličkova ústavu Praha „A“, byl těžký a to ze dvou důvodů. Hráli jsme třetí zápas po sobě a únava byla znát, zatímco tým Prahy měl o zápas méně. První dva endy, při naší výhodě posledního kamene,  se Martinovi Tlukovi nepovedlo zajet na lepší pozici v kruzích a soupeřovi jsme tak darovali vedení čtyři nula. Ve třetím endu jsme už takovou chybu neudělali a bodujeme trojkou. Hned na to, ve čtvrtém endu, získáváme dva kameny a v půlce zápasu vedeme 5:4. V šestém endu při naší výhodě bodujeme opět třemi kameny a zvyšujeme náskok na 8:5. Poslední dva endy hrajeme na jistotu, aby soupeř nemohl bodovat větším počtem kamenů, což se nám daří a v posledním endu vyrážíme soupeřův kámen a upravujeme tak konečný výsledek na 9:6.

Po prvním kole vzájemných zápasů vedeme ligu!

Se sportovním pozdravem

Radek Pokorný