← zpět na přehled

Zodpovedná príprava v Tatrách na hlavnú atletickú sezónu

Pestrý a kvalitní trénink na závěr přípravného období v těchto dnech absolvuje část atletů a atletek SK ve Vysokých Tatrách

Desetidenní soustředění osmičlenné skupiny atletů a atletek SK ve složení Šáďa s Háďou, JiDavid, JaDavid, MartineF s Martinem J. a Michal s Komárem se odehrává na Štrbském Plese s výšlapy např. k vodopádu Skok nebo na Pleso Popradské a s dojezdy na tartanový stadion do Popradu. Počasí je mimořádně příznivé, a tak se i v nadmořkých výškách kolem 1500m n.m. běhá v letním "outfitu"; a daří se plnit plány jak co do objemu, tak i kvality. Pouze Šáďu otravuje pobolívající achillovka...

Čas se najde i na kvalitní regeneraci ve wellness na Plese nebo v termálu Vrbov na Spiši. Je zde i dostatek prostoru pro rozbory techniky skoků, sprintu a překážek.

Ostatní členové skupiny zodpovědně trénují dole ve své domovině v podhůří Orlických hor resp. Krkonoš.

V těchto dnech také dokončujeme kompletní "retopping" domovského stadionu gen. Klapálka.

Další část přípravy, tentokrát v kompletním složení včetně skupin ze spřátelených oddílů, proběhne 18.-21.4. na stadionu v Novém Městě nad Metují.

Na nadcházející sezónu se tak připravujeme jak po fyzické a psychické stránce, tak také vysokým standardem sportovního zázemí a vybavení. ... abychom mohli pořádat kvalitní mezinárodní soutěže a abychom se jich mohli aj účastnit.