← zpět na přehled

Zlato z MČR vždycky těší!

Zlato z MČR vždycky těší!

Třinácté mistrovství ČR mužů a žen do 22 let v Jablonci nám přineslo titul a další tři finálová umístění.

publikoval Aleš Žďárský

Jablonecké mistrovství ČR mužů a žen do 22 let z pohledu od Metuje.

Jablonec v sobotu ráno překvapil slunečným počasím. To překvapení bylo tak veliké, že se pro jistotu záhy slunce schovalo a zbytek šampionátu z větší části propršel.

Našich sedm zástupců se během dvou dnů představilo především na atletickém oválu, v technickém sektoru se o medaile ucházela jen vícebojařka Míša Broumová.

Ta byla prvním naším zástupcem, který se na MČR představil. V rozběhu na 100m př. zaběhla čas 14,90 a zajistila si účast ve finále. V něm se pak ještě vylepšila na 14,75 a obsadila konečné 8. místo, což je v konkurenci specialistek jistě slušná pozice.

Ála Ulrichová měla v „mistrovském“ týdnu hodně napilno. Ve středu letěla do Curychu, kde ve čtvrtek běžela 800m v závodě Young Diamonds Challenge (7. místo 2:09,25). V pátek frrr do Prahy a v sobotu do Jablonce na MČR. V rozběhu to bylo tak zvaně na pohodu a snadno postoupila z první pozice do nedělního finále.

V sobotním programu se představil také Dominik Sádlo, který si před MS v běhu do vrchu přijel opět ověřit svoje vytrvalecké schopnosti na dráze. Po celou dobu závodu se pohyboval v čelní skupině, která se vlastně začala trhat až v závěrečných stovkách metrů, kdy se odpoutal Holánek z Velkého Meziříčí, který jasně zvítězil. Dominik v koncovce nestačil na trojici Kubec, Schneider, Havlíček, která v tomto pořadí obsadila 2. - 4. místo.  Dominik doběhl pátý v osobním rekordu 15:22,36 a ukázal, že je pro „kopečkářský“ šampionát v podobné formě jako na začátku léta před ME.

V sobotním programu se představil na půlce Honza Žaluda, který svůj rozběh běžel na pochvalu, i když by se možná ještě dalo přemýšlet o hledání „morálu“ v posledních desíti krocích, které rozhodly o konečném pořadí v rozběhu. Do cíle vpadli borci na 4. – 6. místě Kopecký, Bohman, Žaluda v časech  2:00,69/2:00,88/2:00,96- V každém případě byl Honza ve startovních listinách nejmladším běžcem a byl schopný konkurovat starším atletům. Budiž mu to přičteno k dobru J

Na čtvrtce si vyrovnal letošní maximum Aleš Steklík, který v rozběhu obsadil 5. místo v čase 51,58. Dominik Mojžíš doběhl ve svém rozběhu šestý za 52,12. Klukům to na postup samozřejmě stačit nemohlo ale zkušenost k nezaplacení. Totéž platí o jejich oddílové kolegyni, Kátě Maternové, která v rozběhu brala páté místo za 62,07.

Uplakaná neděle začala neslavně pro Míšu Broumovou, která v prvním pokusu „nechytila“ odraz a skočila si „osobák z druhé strany „ – 396 cm J (prostě proběhla pokus). Ve druhé sérii 577cm a jasný klid na finále. V dalších pokusech to ale bylo bombardování hranice 570 s následujícím zápisem:  x/ 576/566/575. A tak jsme vezli domů brambory, které jsme pokorně a bez negativních emocí naložili do auta. Prostě to tak ve sportu chodí. Navíc v případě naší vícebojařky to byl 47 start letní sezóny, což už je vážně docela dost a bude to chtít bez zranění doklepat září a dát si pauzu. Samozřejmě sezóna byla super a panuje spokojenost.

No a bonbónek nakonec. Finále 800m žen s Alčou Ulrichovou.

Po startu „pochodové cvičení“ takže 400m za 67,5. Co to znamenalo je jasné. Všechny dámy pohromadě a začíná se až někde kolem pětistovky. Na šestistovce se „vaří voda“ a vpřed se derou favoritky – Ála a Eliška Kutrová. No a obě si to takhle dávaly bok po boku až na lajnu. Klidně to mohlo být i obráceně ale šťastnější byla naše Alíče (2:12,15) a to prosím o celé 3 setiny před Eliškou (2:15,18). Ona nám Alča občas připravuje taková malá dramátka, abychom se u závodů nenudili. Po zisku titulu mistryně ČR žen tedy letos druhé zlato z půlky a velká radost do Teplických skal a do všech obcí podél řeky MetujeJ od pramene až k soutoku s Labem v Jaroměři.

Z tribuny v JBC

 

 

 foto: Michaela Broumová - stihla to po finále dálky :-)

Fotogalerie