← zpět na přehled

Zdařilé MČR pro Míšu Broumovou

Zdařilé MČR pro Míšu Broumovou

Naše "několika-bojařka" startovala na MČR patnáctiletých v Praze. Cink!

Naše univerzálka si na MČR s chutí zazávodila. Výtečně se soustředila na start závodu na 100m př. a v rozběhu s největší favoritkou, Svobodovou z Brna, dosáhla druhého nejlepšího času a také osobáku - 15,02. Znamenalo to finále a velké šance.

Jenomže.........ve finále bylo všechno jinak, na třetí překážce se potkalo koleno přetahovky s prknem a málem z toho byl pád. Bylo po nadějích, Míša "to umotala" bez pádu ale tahle kolize měla velký vliv na konečný výsledek.  Svobodová se "rozsekala" totálně na 7 překážce a do cíle nedoběhla. No a když se dva perou...... vítězí třetí. Paradoxem je, že vítězka finále zaběhla čas 15,02. No jo, no.

Nedělní soutěž dálkařek zahájila Míša přešlapem. To nebylo zrovna  to co by si přála ke klidu do soutěže. Naštěstí ve druhém pokusu alespoň 501 a naděje na další zlepšování. Na čele v té době Denisa Chládková 531 a Opekarová 530.

Ve třetí sérii se Míša posunula na třetí místo za 529, holky se tak srovnaly na 1.-3- místě ve dvou centimetrech.

Ve čtvrté sérii se žádná ze závodnic nezlepšila. V páté sadě přeskočila Míša soupeřky skokem 532 a šla do čela soutěže.

V šestých pokusech se skákalo od aktuálně 8. po první závodnici. Nejlepší trojici nikdo nepřeskočil a tak se nejprve čekalo na výkon Opekarové. Přešláp. Bylo jasno, že o zlato a stříbro si to ještě rozdají Denisa a Míša.

Denisa za bouřlivého potlesku z tribuny zatáhla a bylo z toho 540 cm a první místo. Stejné divácké podpory se dostalo i naší skokance, která se nechala "hecnout" a poslala to ještě o deset dál na krásných 550cm. No a tak máme zlato!!!

Smůla z překážek byla zapomenuta (teda ne úplně - hodí se to v dalších letech) a dostavil se šťastný konec.

Fotogalerie