← zpět na přehled

Za MČR žactva dvě pětky.

Za MČR žactva dvě pětky.

I z pětek se dá radovat. Nevěříte? Čtěte dál!

Ano, je to tak. Někdy se dá z pětek radovat. My máme radost dvojnásobnou. Představte si, že po mnoha a mnoha letech úspěchů našich běžců a běžkyň se na MČR prosadila naše SPRINTERKA na nejkratších tratích. To tu nebylo mnoho let, jestli vůbec někdy bylo?

Tereza Škodová se v sobotu v Jablonci nad Nisou prodrala z rozběhu na 60m do finále díky výkonu 8,16 a druhému místu za favorizovanou Bendovou z USK Praha. To samo o sobě byl skvělý počin. Jenže to ještě nebylo všechno. Ve finále zlepšení času na druhý nejlepší životní výkon 8,11 a skvělé 5. místo. Takže první pětka v žákajdě. V nedělních rozbězích na 150m se Terka opět vyznamenala – zaběhla osobní rekord 20,20 a zajistila si postup do finále B. Jak známo, v Jablonci se běhají na této trati dvě finále(A+B), neboť jsou k dispozici pouze 4 dráhy po obvodu. Již před finále bylo jasné, že Tereze MČR vyšlo i na 150m trati – nejhůře 8. místo. Kdo by to nebral? Jenže Terka i ve finále prokázala bojovné srdce a časem 20,10 vyhrála. Samozřejmě další osobní rekord a druhá „pětka“ na kontě.

Zajímavostí jistě je, že tento čas by ve finále A stačil na bronz. Ale na to se nehraje. Prostě dvě pětky na kontě naší sprinterské naděje, která má před sebou vlastně „atletické všechno“, jsou velkým úspěchem.

 

Litujeme, že se nemohla v závěru porvat o medaile na 4x300m také naše štafeta. Během dopoledne se při rozcvičování zranila Míša, která se sice snažila zraněnou nohu rozhýbat, ale prostě to nešlo. Nevadí, nebylo to první ani poslední mistrovství. Další bude sice až v září ale do té doby čeká spousta dalších výzev.

 

Foto: Renáta Mojžíšová