← zpět na přehled

Výborný vstup do atletického gigantu předvedli mladí reprezentanti SK

Výborný vstup do atletického gigantu předvedli mladí reprezentanti SK

V zahajovacím dnu mládežnického atletického „gigantu“ v pátek 25.6. 2010 v Táboře si nadmíru úspěšně vedli mladí závodníci SK NMNMET. Pohled Davida Šnajdra, přímo z MČR v Táboře

publikoval David Šnajdr

Do bojů o medaile souběžně zasáhli kladivář Honza „king“ Král a chodci Terka Hančová, Uďa Hanč a Míša Nesvadbová.

Rozpršelo se, chvílemi lilo jako z konve! Což našim zavodníkům spíše svědčilo.

A rekapitulace? Čtyři starty = čtyři medaile = čtyři osobní rekordy!

 

Nejprve předvedl vynikající taktický i fyzický výkon Luděk „Uďa“ Hanč v závodě  v chůzi dorostenců na 5000 m, kde došel druhý v „osobáku“ 27:44,66 min. Výkon o minutu lepší než jeho dosavadní „zeit“!

 

Do toho se začali rozhazovat v sektoru na hlavní ploše kladiváři junioři včetně našeho Honzy Krále. V soutěži se postupně zlepšoval až na výborných 53.81 m, což znamenalo osobák o 30 cm a bronzovou medaili.

 

Do vrcholící kladivářské soutěže vyrazily na svou dlouhou desetikilometrovou trať chodci.  Na ní si pro titul v téměř tříminutovém osobáku došla Terka Hančová (58:52,89 min.) a pro bronzovou placku za třetí místo a pětiminutové zlepšení Míša Nesvadbová (72:28,54 min.).

 

Hlavní program gigantu pokračuje v sobotu a v neděli, kdy do bojů o nastoupí ještě dalších 11 Novoměstských. Držme jim palce. Výsledky sledujte na www.atletika.cz, nebo na našich stránkách.