← zpět na přehled

Vítězství na MU18 v MAĎARSKU! Skvělé výkony na PRAGA ACADEMICA. Osobní rekordy z Pardubic a Domažlic! To byl tento týden!

Vítězství na MU18 v MAĎARSKU! Skvělé výkony na PRAGA ACADEMICA. Osobní rekordy z Pardubic a Domažlic! To byl tento týden!

Byl to úspěšný týden. Určitě jsme byli vidět a na mnoha místech dělali klubu výborné jméno.

Máme za sebou Týden výtečných výkonů!

Vše začala na mítinku Praga Academica 7. června v Praze  Míša Drábková. Ta se postarala o vylepšení vlastního oddílového rekordu na trati 3000m překážek a posunula svoje osobní maximum až k času 10:52,38. Devatenáctiletá juniorka obsadila v závodě žen třetí místo a již v pondělí 13.června se chce na M.J.O.  Praze opět pokoušet atakovat čas 10:45.00, který by byl vstupenkou na ME 19. Tak Míšo utíkej!! Na stejném mítinku si udělal (a nám taky) radost Vojta Ambrož. Ten doběhl v závodě na 800m do cíle v novém, pěkném osobáku 1:58,88, takže super.

Maďarský Veszprém hostil 11. června trojutkání Maďarsko - Česko - Slovensko kategorie U18. Tam jsme měli Álu Ulrichovou, která odjížděla s cílem porvat se o vítězství. Co bylo domluveno, bylo i vykonáno i když to rozhodně neměla lehké. Favorizovaná Johanna Toth pořádně pozlobila a v cílové rovince měla s Álou i nepěknou kolizi. Nakonec ale naše "střelkyně" vložila do koncovky vše co bylo třeba. A tak vydřené vítězství v osobním rekordu 2:14.13 těsně před Toth 2:14,15. Třetí další domácí půlkařka Szekeres 2:15,52. Druhá česká běžkyně Anna Tancerová doběhla v čase 2:18,04 na čtvrtém místě.

V Pardubicích se konaly 11.6. KP Open - mužů a žen. Jak bylo podotknuto jednou z našich bystrých závodnic, na stadionu to spíš vypadalo jak na přeborech vícebojařů (sem tam pár lidí) ale o pěkné výkony nebyla nouze. Potěšitelné je, že se o ně zasloužila část naší party.
Nejprve si na překážkách v protivětru -0,8 ! doběhly pro osobní rekordy Míša Broumová (15,19) a Káťa Hanušová (15,84). Káťa si polepšila o 0,33 vt. proti prvním překážkám, které běžela letos v Kolíně, což je u sprinterské disciplíny slušný posun!
Pak se výtečně zadařilo holkám v dálce když Míša Broumová po delší době opět atakovala 550 cm - v šestém pokusu zaostala za touto hranicí o 4 cm a výkonem 546cm skončila celkově v soutěži žen třetí. Žákovský veleskok pak předvedla Iveta Pohořelá, která v páté sérii dolétla na výtečných 536cm a zařadila se tak na aktuálně druhou pozici v průběžných českých tabulkách žákyň. Pak ještě přidala výborných 26,69 na dvoustovce, prostě jí to jde jako hrom!
V hodu oštěpem zaostala o 16cm za svým osobákem Míša 32,14m.
V závodě mužů na 800m si vylepšil osobní maximum také Lukáš Kozlík, který poskočil o více než dvě vteřiny k času 2:03,91. Další výsledky z uvedených závodů najdete na www.atletika.cz
Všem se samozřejmě nedařilo, o tom ale nepíšeme, to si řešíme "doma" a nechodíme s tím ven.
Nesmíme zapomenout na naše  IT reprezentaci, která v sestavě Zuza, Honza, Kuba a Martin prezentovala naší spolehlivost, pečlivost a přesnost v Domažlicích. Při společných přeborech Plzeňského a Karlovarského kraje totiž byli s naším LYNX systémem a zajišťovali kompletní servis pro pořadatele. Údajně si vytvořili obrovský osobní rekord - takhle daleko ještě měřit nebyli!!

Všem Vám děkujeme za vzornou reprezentaci a těšíme se na vrcholnou atletickou akci kategorií dorostu a juniorů, kterou bude MČR příští víkend v OSTRAVĚ!!!

A to jsme ještě nevěděli jak dopadl Aleš King v Hradci Králové na "krajáčích" - vystřihnul tři osobáky a jel domů. 60m za 7,64- 150m 18,43 a vrh koulí 11,84 -  před odjezdem do Olomouce na ODM pěkné povzbuzení!

Fotogalerie