← zpět na přehled

Víkendový referát

Narazili jsme na zlatou žílu?

Zlatý atletický víkend pro naše dresy.

Poslední víkend měsíce září završil naše snažení v sezoně 2013. Na programu bylo hned několik významných závodů, kde naši atleti předváděli neskutečné kousky. Vezmeme to pěkně od soboty.

Edenu vyvrcholilo juniorské mistrovství ČR družstev a naše dvě atletky se představily v dresu AK Olymp Brno, za který v letošní sezóně hostovaly. Nutno podotknout, že brněnský tým byl poskládán z velice kvalitních závodnic a jeho „jízda“ finálovým utkáním byla naprosto bezkonkurenční. Alena Ulrichová nastoupila ve třech disciplínách 400, 800 a 1500m. Alču podzim přistihl ve výtečné pohodě což, dokládají i její tři vítězství!! Navíc 400m a 1500m zvládla v nových osobních rekordech 57,73 a 4:48,20 - pro tým přihodila do společné „pokladny“ 33 bodů. Nijak nezaostala ani Míša Broumová, která během 60ti minut zvládla tři disciplíny v pořadí oštěp, dálka, 100m př. Ačkoli musela v září lehce improvizovat s tréninkem s ohledem na menší zdravotní komplikace, nakonec předvedla výborné výkony (oštěp- 35,40; dálka 575 a 100m př. 14.96) celkový zisk 19 bodů. A společně s celou sestavou Brna jasný zisk titulu mistryň ČR! Holkám velká gratulace, hezky se na to dívalo.

Budapešti se představil v reprezentačním dresu ČR kategorie U16 benjamínek Honza Žaluda. V pětiutkání Maďarsko-Slovinsko-Chorvatsko-Slovensko-ČR nastoupil v závodě na 1000m. Krátká SMS zpráva od Honzy byla výtečná: „Ahoj Aleši, tak 2:33,7x a první“. Honza v Maďarsku předvedl skutečnou „pecku“, z výsledků jsme pak zjistili, že přesný čas je 2:33,74 – což je tedy paráda. Nóóóó a velká výzva do dalších měsíců a let! Veliká gratulace!!!

Neděle v Běchovicích završila zlaté konání. Při mistrovství ČR v silničním běhu na kultovní trati Běchovice-Praha se v super formě přestavil junior Dominik Sádlo, který nenašel žádného přemožitele a získal titul „Mistr ČR“. Dominik se postaral o pokračování naší úspěšné juniorské tradice na této trati a v juniorském závodě získal pro SK již třetí titul „Mistra ČR“. V roce 1999 se na nejvyšší stupeň postavil Tomáš Harom (33:02), o šest let později triumfoval Kamil Krunka (33:59)! Dominik dnes zaběhl skvělých 32:12. No není tohle paráda??