← zpět na přehled

Víkend ve znamení osobních rekordů, kvalifikace na ME a velkého vedra.

Víkend ve znamení osobních rekordů, kvalifikace na ME a velkého vedra.

V Hradci Králové, Jaroměři a na Zadově byly vidět naše barvy dresů.

Bylo by to na dlouhé psaní a protože nemáme redaktora, který by každé závody obšírně komentoval, tak jen krátce s odkazem na výsledkový servis na www.atletika.cz

V sobotu na OPEN v Hradci Králové se mnoha lidem dařilo a mnoha ne zcela. V součtu ale jistě převažovala spokojenost. osobní rekordy si odvezli mimo jiné i Dominik Mojžíš, který na 300m překážek pokořil hranici 40 vteřin nebo Vojta Hájek na 800m. Jistě potěšil Jirka Tuláček vítězstvím v oštěpařské soutěži hodem za 62 metrů. Celková účast na OPEN byla dost slabá, částečně tomu asi nahrálo avizované vedro, které skutečně dorazilo.

V sobotu se soutěžilo i na další atletické akci, kterou byla kvalifikace běžců do vrchu na Zadově. Běželo se o účast na ME. Nutno podotknout, že vrchařů se tedy skutečně moc neurodilo. Ale i kdyby, Dominik Sádlo je jen jeden a ten si prostě pro vítězství doběhl bez ohledu na to, kolik měl soupeřů.

Na našem domácím stadionu se v podvečer konaly závody na 10000m chůze započítávané do všech stupňů ligových soutěží. Účast na chůzi velmi pěkná a nakonec i kvalitní výkony. Nad všechny je třeba vyzdvihnout nový slovenský rekord v kategorii žen, který předvedla Maja Gáliková 45:54!!!!

Nedělní KP žactva v Jaroměři opět přistihl naší sestavu, obohacenou o dívky z Jaroměře, ve velmi dobré kondici. Družstvo žákyň SK obsadilo druhé místo a vykročilo tak vstříc podzimnímu mistrovství Čech. Jen je třeba ještě potvrdit formu na dalším kole 22.6. v Hradci. V Jaroměři se blýskly dívky hned několika fajn výkony. Tereza Škodová s velkou radostí pokořila hranici 8,00 na 60m a časem 7,98 se vyhoupla velmi vysoko v českých statistikách. Áďa Sádlová  opět vyhrála půlku v čase 2:35. Významně si "poskočila" v dálce Míša Vítková, která svůj premiérový start v dálkařské soutěži opentlila hezkým základním osobákem 4,67.

 

Vše další najdete na webu atletika.cz.

Co nás čeká dále.

Dnes - pondělí 9.6. startuje na M.J.O. na Dukle v Praze Alena Ulrichová na trati 400m. Podaří se jí vylepšit osobní rekord 56,99, který zaběhla na lize v Jablonci??

Od pátku do neděle bud v Kladně na vícebojařském TNT mítinku soutěžit mezi světovou elitou Míša Broumová, která dostala pozvánku na tuto skvělou akci po úspěšném MČR. podaří se i jí posunout osobní rekord?

V neděli v Pardubicích 2. kolo KPD juniorů, kde nastoupí naše "zelená úderka" aby se pokusila opět utrhnout "krajský" primát. Bude to težké ale jdeme do toho s chutí!!!

Tak hodně úspěchů a bez zranění!!!

 

PS. Než jsme vyvěsili víkendový report, už víme o osobáku Alči z Memoriálu J.Odložila - gratulace za krásně zakulacený čas 56,56. Móóóc hezky Álo!!