← zpět na přehled

Vánoční hala - Strahov

Vánoční hala - Strahov

Strahovská atletická hala, hostila v sobotu 15.prosince mítink žactva, zvaný „Vánoční hala“. Do Prahy se přijelo s atletickým rokem rozloučit velké množství atletických nadějí.

Strahovská atletická hala, hostila v sobotu 15.prosince mítink žactva, zvaný „Vánoční hala“.

Do Prahy se přijelo s atletickým rokem rozloučit velké množství atletických nadějí. Hodně startujících se loučilo i s kategorií  žactva, protože od 1. ledna přecházejí do dorosteneckého věku a tak bylo ve všech disciplínách skutečně početné startovní pole.

Novoměstskou atletiku zastupovala pětice dívek, které zaznamenaly pět osobních rekordů a ještě v závodě štafet získaly cenný bronz.

V závodě na 60m předvedla Kristýna Loudová výkon 8,40, což na postup do finále nestačilo.

Vynahradila si vše v soutěži dálkařek, tam zaznamenala nejdelší výkon 482 a ve finále obsadila 6. místo.

Na nejkratším sprintu se pak za Loudovou srovnaly její oddílové kolegyně v následujícími časy- 8,56 Martina Routková, 8,69 Lucie Žalská, 8,82 Michaela Broumová.

Právě výkony Žalské a Broumové jsou jejich osobní rekordy.

Na trati 300m se ve slušném světle představila Lída Vlčková, v těžké konkurenci obsadila 10. místo,což byl přesný střed startovní listiny.

Další tři osobní maxima pak předvedly sprinterky na trati 150m.

Největšího posunu dosáhla proti letním časům Lucie Žalská. V létě ještě běhala tuto trať za 22,63 – nyní v hale vyhrála svůj rozběh ve velmi pěkném čase 21,06. Těsně za ní Martina Routková 21,10 a mladší žákyně Michaela Broumová pak 21,62. Všechny tři závodnice se umístily v lepší polovině startovního pole, které čítalo 80 závodnic, což znamenalo 20 rozběhů.

Největší radost přinesl závěrečný závod štafet na 4x200m. Novoměstský kvartet ve složení Routková-Vlčková-Žalská-Loudová, se ve druhém běhu vypořádal se všemi soupeřkami a zvítězil před štafetami Spartaku Praha 4, Č.Budějovic a Blanska. Navíc se podařilo zaběhnout lepší čas než předvedla sestava USK Praha v prvním běhu a třetí místo tak patřilo dívkám v zeleno-černo bílém.

Závod na 4x200m dívek je vždycky motivován výkonem Jarmily Kratochvílové, která drží na trati 800m světový rekord výkonem 1:53,28.

Proto těší i čas, který děvčata zaznamenala – světový rekord „padl“ o pár setin -

1:53,21.

Fotogalerie