← zpět na přehled

Vánoční atletění v hlavním městě

Poslední letošní závody před rozbalováním dárků.

A nastal čas vánoc......holky sedly do auta a vyrazily do Prahy na atletické závody "Vánoční hala". Tenhle závod absolvovala v dřívějších dobách nejedna "SK" generace. První start obstarala Terka Škodová, která v rozběhu na 60m časem 8,23 postoupila do A finále. V něm sekundovala výtečně všem soupeřkám a byl z toho vyrovnaný osobák 7,98 a třetí místo.
Terka se na podzim neflákala a tak dostala pod stromeček další hezký výkon - bylo to na trati 300m. Dnes nebylo rychlejší sprinterky a tak naše "střela" zvítězila časem, který rozhodně má kvalitu. 41,23 je nový krajský halový rekord dívek do 15 let. Dosud jej držela naše Pája Rousková výkonem 43,20. A dokonce je to i absolutní krajský rekord kategorie žen - ten měl hodnotu 42,27 a držela jej opět naše bojovnice - Ivana "Johny" Johnová.
Sandra Peterová byla druhou nejmladší atletkou na trati 300m a i tak se jí podařilo předběhnout 8 soupeřek - svůj rozběh vyhrála časem 48.00.
Parádně se představila další z nejmladších, tentokrát na 800m dlouhé trati, Adéla Sádlová. Áďa napálila neskutečně rychle první dvoustovku (32,2), když se snažila udržet v tempu pozdější vítězky Červínové z Lovosic která vede letošní půlkařské tabulky výkonem 2:15. Naše naděje běžela skutečně na doraz a nakonec doběhla ve svém běhu na 5. místě (2:32,61), v konečném pořadí po seřazení časů obsadila krásné šesté místo v konkurenci 31 běžkyň, které jsou vesměs starší. Určitě prima zjištění, že naše mladé závodnice kráčejí ve stopách svých předchůdkyň. Všem gratulace jako Praha.