← zpět na přehled

Stříbrná medaile pro Honzu Žaludu!

Stříbrná medaile pro Honzu Žaludu!

Náš nadějný běžec obsadil po statečném výkonu 2. místo na halovém MČR žáků v Jablonci nad Nisou na trati 800m.

Honza Žaluda je mladý a nadějný jinoch, který se s královnou Atletikou zatím spíše seznamuje :-)  Na halovém šampionátu ale potvrdil, že ani on ani paní královna nemají se seznamováním až tak veliké potíže a zdá se, že si stále více rozumějí .

No a tak jsme měli možnost vidět Honzu ve finále "půlky" do kterého postoupil snadným vítězstvím v sobotním rozběhu.

Nedělní finále režíroval Václav Staněk ze Zlína, který celý závod odvodil na čele startovního pole, ovšem, že má zeleno-černý stín, který nejde setřást, to se mu ani za mák nelíbilo. Tím stínem, jak asi chápete, byl náš statečný Honza!

Oba borci utekli zbytku startovního pole v podstatě hned po pár desítkách metrů a bylo jen otázkou, kdo z koho. Staněk předvedl, že je skutečně výtečně připraven a zvítězil v osobním rekordu 2:04,27. Jenda ovšem také zapsal skvělý výkon a nový osobák - 2:04,93. Na třetím místě s odstupem potom doběhl Vojta Mlynář ze spřáteleného týmu Ústí nad Orlicí.

No co Vám povídat, bylo to hezké pokoukání. Honzova první republiková placka s velmi hodnotným časem, který dosáhl po mezičasech : 200m - 29,11; 300m 45,59; 600m 1:30,62 a poslední dvoustovka 34,12 (ručně měřeno!). Velká gratulace!!!!

V závodě na 3000m nastoupil také Vojta Hálek, který do poloviny závodu sekundoval nejlepším borcům. Ti však do posledního kilometru skutečně šlápli a tak nakonec Vojta čelo závodu neudržel. I tak ovšem dosáhl na nový osobní rekord 10:12,77 a velmi pěkné 7. místo. Takže druhá gratulace směřuje za Vojtou!

Fotogalerie