← zpět na přehled

Strahovský šampionát mužů a žen

, který se odehrál během posledního červnového víkendu byl pro náš oddíl ve znamení 6. míst.

  • V soutěži kladivářů se na hranici letošního maxima dostal hodem 57,97 Honza Bartůněk, který potvrdil, že je nejen oporou ligového týmu. Po vleklých zdravotních problémech je to pro něho poměrně pěkný výkon, který by určitě rád do konce sezóny vylepšil až za metu 60 metrů. Možná, že se mu to povede už na domácím mítinku Zentiva – Velké ceně Nového Města nad Metují 18. července.
  • Honzova svěřenkyně Káťa Chlupová rovněž dosáhla na letošní nejlepší výkon a hodem 53,96m obsadila, stejně jako Honza 6. místo. Káťa měla ze svého výkonu evidentně radost, což se projevovalo tím, že rozdávala úsměvy na všechny strany.
  • O rozdávání úsměvů nemohl mluvit Kamil Krunka, který v závodě na 10km obsadil sice 6. místo ale v čase 31:43,42. Ten jej příliš nepotěšil. Nutno však podotknout, že Kámoš měl během jarní přípravy dost zdravotních potíží a nemohl se více než měsíc připravovat podle svých představ. Stává se a je potřeba s tím počítat. Každý má občas období, kdy je třeba vypořádávat se s potížemi.
  • V každém případě všem třem reprezentantům zeleno-černo-bílé atletiky nad Metují děkujeme za výkony a těšíme se na jejich další starty v lize, domácím mítinku a dalších kvalitních závodech.