← zpět na přehled

Stadion generála Klapálka se dočkal nového povrchu atletické dráhy a sektorů

Stadion generála Klapálka se dočkal nového povrchu atletické dráhy a sektorů
pořádáme

Tzv. "Retopping" umožní v Novém Městě pořádání vrcholných atletických soutěží.

publikoval David Šnajdr

Takzvaný „retopping“ je vyžadován střešními atletickými federacemi každých osm let, aby bylo možno v Novém Městě nad Metují pořádat národní mistrovství resp. vrcholné mezinárodní mítinky. Letošní rekonstrukce se díky příznivému počasí zvládla již během dubna, což umožní bezproblémové pořádání všech více než 20 atletických a lukostřeleckých soutěží, ke kterým se Sportovní klub Nové Město nad Metují zavázal. Včetně např. MČR v chůzi na 10.000m (28.4.), České paraatletické ligy s mezinárodní účastí (1.6.), 1.atletické ligy družstev mužů a žen (8.6.), SP a EP v paralukostřelbě (24.-29.6.), 46. Velké ceny v atletice (13.7.), která coby Bronzový mítink evropské atletické „tour“ právě v letošním roce slibuje parádní podívanou; dále také společného krajského přeboru družstev dorostu a juniorů Královéhradeckého a Pardubického krajů (31.8.), M Čech družstev žáků a žákyň (15.9.) a v neposlední řadě Mezinárodního MČR v lukostřeleckém biatlonu (28.-29.9.).

Rekonstrukci v celkové hodnotě 7.187.395,- Kč financovala více než pěti miliony (5.031.176,- Kč) Národní sportovní agentura se spoluúčastí 940.000,- Kč Královéhradeckého kraje a 1.216.000,- Kč města Nové Město nad Metují.

Dokončení rekonstrukce si na konci dubna přišel prohlédnout také místostarosta Ing. Aleš Vrátný, se kterým ředitel SK, Libor Šnajdr, probíral jak nejbližší chystané akce, tak také dlouhodobé plány dalšího rozvoje Sportovního klubu.

/dav/

Fotogalerie