← zpět na přehled

Slunce pomohlo a my to zvládli!! MČR žactva se vydařilo.

Slunce pomohlo a my to zvládli!! MČR žactva se vydařilo.

Máme za sebou jednoznačně nejnáročnější víkend novodobé historie atletického oddílu. Možná i celého SK.

publikoval Aleš Žďárský

Takovou zatěžkávací zkoušku náš areál asi ještě nikdy nezažil.

V pátek jsme hostili nejmenší zájemce o atletiku na akci "Atletika pro děti", kterou jsme společně s Českým atletickým svazem a za významné podpory Královéhradeckého kraje připravili pro špunty od 2 do 10 let. Že to nebylo nic malého potvrdí každý, kdo se u nás byl podívat. V dopoledním bloku navštívilo náš areál více než 400 dětí Nového Města nad Metují, Hronova, Náchoda, České Skalice a dalších obcí. Porci práce na ploše odváděli atleti a atletky z našeho oddílu a další kamarádi, kteří při teplotě kolem 30°C pracovali skoro osm hodin.

Potěšil zájem pedagogů a dětí ze ZŠ Komenského z Náchoda, přijelo jich kolem stovky a my pro ně zajistili přepravu zvláštním vagónem. Děti z této školy si přivezly barevná školní trička, takže to u nás bylo jako na opravdových závodech. Další pochvalu zaslouží učitelky z MŠ Česká Skalice ale i paní učitelka Šimková z MŠ Náchod. Jejich svěřenci byli sice nejmenší ale zapálení do soutěžení v každé disciplíně. Naopak učitelky z MŠ v Novém Městě nad Metují k nám svoje děti nepřivedly. Trochu škoda.

Odpoledne přišlo ještě skoro 60 dětí s rodiči z Nového Města a nejbližšího okolí. Účast všech byla tou nejlepší odměnou pro všechny, kteří na přípravách i vlastním průběhu akce pracovali.

Děkujeme kamarádům, kteří projekt "Atletika pro děti" po republice doprovázejí a také  Královéhradeckému kraji za finanční podporu a firmě Nutricia Deva, která poskytla pro každého účastníka výbornou svačinku.

Pátek byl ale jen jakousi přípravou na víkendové dny. Čekalo nás MČR kategorií žáků a žákyň, na které se přihlásilo více než 420 atletů z celé ČR.

Abychom vše zvládli, museli jsme se dobře připravit a tak jsme od listopadu průběžně pracovali na administrativě, scházeli se v organizačním výboru a postupně plnili úkoly jeden za druhým.

Správci připravili excelentně stadion, kamarádi z Tábora nám pomohli s materiálem. Jednatelé firmy Vella Náchod nám opět vyšli vstříc a díky jejich pomoci se nám podařilo vytvořit zázemí pro závodní kancelář, IT centrum, lékaře, svolavatelnu i rozcvičovací stadion.

Rozhodcovský sbor si vše vyzkoušel v červenci při mítinku, početná skupina zajišťující provoz na dráze a servis pro rozhodčí byla připravena řešit vše. Prostě jsme se snažili nic nepodcenit.

O tom jaké bylo naše mistrovství tady těžko můžeme psát. Říká se, že samochvála smrdí. Nerad bych aby to tu bylo hodně cítit a tak se hodnocení vyvaruji :-)

Jedno je ale určitě potřeba řící resp. napsat. Sice to bylo řečeno již v neděli při zakončení MČR u stupňů vítězů ale lépe to ještě zachytit textem (pro budoucí generace):

Je povznášející a nesmírně příjemné spolupracovat s lidmi, kteří vytvoří tak skvěle a spolehlivě pracující organizmus.

Všem,kteří plnili během příprav i v průběhu MČR svoje úkoly (byť třeba  jen malé) patří obrovské PODĚKOVÁNÍ!!!

A.Ž.

 

PS. Stejně bylo to vyhlašování v parčíku docela hezký, ne?

 

Přiložená fota jsou z přístrojů našeho nového spolupracovníka Martina Kábrta! Jeho galerii bude možné snad již brzy najít na webu www.atletika.cz a také na našich stránkách. V dalším čísle časopisu Atletika pak o našem MČR asi bude také nějaký ten řádek a rovněž fotky od Martina.

Fotogalerie

zobrazit všeStáhnout soubor