← zpět na přehled

SG Jilemnice Vás zve!

SG Jilemnice otevírá dveře!

publikoval David Šnajdr

Přijďte pobejt!

Sportovní gymnázium v Jilemnici zve zvědavce a uchazeče o studium na Den otevřených dveří . Dveře budou otevřené ve čtvrtek 15. listopadu 2012 od 14:30 do 17:00 v budově školy v Kostelní ulici.

Vedení školy spolu s trenéry za podpory studentů představí zájemcům prostory pro výuku i pro trénink a přiblíží podmínky studia (úpravy rozvrhu, rozložení výuky, podmínky a případné rozložení klasifikace apod.).  Pro nadcházející školní rok 2013 – 2014 SG Jilemnice nabízí až 22 míst sportovcům se zaměřením na kmenové sporty: atletika, běh na lyžích, biatlon, sjezdové disciplíny, SNB, skoky na lyžích a severská kombinace.

Přihlášky ke studiu je třeba podat do konce listopadu. Přijímací zkoušky se uskuteční v polovině ledna 2013. Jistotu o (ne)přijetí  získáte do tří dnů, tedy daleko před tím, než případně koncem února podáte přihlášku na další možné školy.

SG Jilemnice je se svou 37letou historií nejstarším sportovním gymnáziem v bývalém Československu.  Za dobu jeho existence prošly tamními „škamnami“ tisícovky sportovců. Byly mezi nimi stovky reprezentantů především v zimních sportech, a to včetně 18 olympioniků od Lake Placid 1980 po Vancouver 2010. Právě na posledních OH bylo v 88 členné výpravě ČR 12 sportovců i doprovodů  z řad žáků či bývalých žáků našeho SG.

„Našeho“? Už sedmým rokem je SG Jilemnice smluvním partnerem SK Nové Město nad Metují  v přípravě mladých atletů. Z této „líhně“ dosud vzešli šikovní členové SK jako  M.Drábková, M.Honců, V.Ambrož, I.Pohořelá, T.Hančová, L.Hanč.,  Š.Jiroušová, L.Poloprutská a další. Jako jeden z článků péče o talentovanou mládež (ČPTM) SG Jilemnice v činnosti SK vhodně doplňuje Sportovní centrum mládeže (SCM) Královéhradeckého kraje.

Atleti SG Jilemnice jsou platnými členy reprezentačních výběrů Českého atletického svazu, členy extraligového družstva žen a prvoligového družstva mužů, jakož i mládežnických družstev.

SG Jilemnice  s jeho bohatou historií, úspěchy a podmínkami, v nichž se snaží o skloubení studia s výkonnostním (vrcholovým) sportem, bezesporu zaslouží vaši návštěvu při Dni otevřených dveří (nebo kdykoliv jindy).  Podrobnosti na www.gymjil.cz.

 

David Šnajdr

trenér atletiky SK

vedoucí trenér SG Jilemnice

724-080831