← zpět na přehled

Ratibořicemi proběhl 10.ročník Běhu Babiččiným údolím

Ratibořicemi proběhl 10.ročník Běhu Babiččiným údolím
pořádáme

V neděli 7.dubna prostory kolem Panského dvora, Rudrova Mlýna, Starého bělidla a Ratibořického zámku zaplnily bezmála čtyři stovky účastníků dnes již tradičního Běhu Babiččiným údolím.

publikoval David Šnajdr

Bezmála čtyři stovky účastníků jubilejního 10.ročníku Běbu Babiččiným údolím od nejmenších "piškotů" po zkušené matadory přivítaly v neděli 7.dubna 2024 Ratibořice. Místo s nesporným literárním - národně obroditelským "geniem loci" a oblíbenou výletní destinaci nyní již 10.rokem obohacuje také běžecký závod pro celou rodinu. Pro některé z účastníků je to především sportovní výkon, ale pro většinu spíše společná zážitková akce, která zahajuje návštěvnickou sezónu a která rovněž rozbíhá letos již sedmý ročník běžeckého seriálu Primátor Cup.

Hlavní kategorie mužů a žen na 6,4km s přehledem ovládli Jirka Čivrný za pořádající SK Nové Město nad Metují resp. Klára Nejmanová z Běžeckého klubu Náchod. Letos poprvé se pořadatelství závodu ujal z pověření náchodského Primátoru Sportovní klub Nové Město nad Metují, ve spolupráci s časomírou Sportchallenge.cz, městěm Česká Skalice, Národním památkovým ústavem, zámkem Ratibořice a se souhlasem majitele části pozemků pod tratěmi panem Dománě. Úspěch závodu a spokojenost účastníků podtrhlo i takřka letní počasí.

Kompletní výsledky na www.sportchallenge.cz 

David Šnajdr