← zpět na přehled

První letošní MČR a první medaile pro náš klub!

První letošní MČR a první medaile pro náš klub!

Halový pětiboj ve Stromovce byl prvním letošním mistrovstvím a hned nám to cinklo. Výtečné vystoupení našich závodnic, které si odskočily z hor do haly.

Pětibojařská stopa našich atletek ve Stromovce!!

Z podhůří Orlických a hor a Krkonoš vyrazila naše atletická mise na MČR v halových atletických vícebojích. Nutno podotknout, že příprava na halový šampionát byla v mnoha ohledech velice specifická. Počasí dovolilo mnohdy pouze improvizace a tak hodiny strávené kvalitním trénováním v optimálních podmínkách se dají počítat na jednotky.

Snad právě proto mají výsledky našich dívek tak vysokou hodnotu.

Nejprve se ohlédneme za celodenním kláním dorostenek. Byl to od první do poslední disciplíny velice vyrovnaný závod a definitivní rozuzlení rozhodla skutečně až poslední disciplína – tedy 800m.

Nás samozřejmě nejvíc zajímají výkony  Míši Broumové, která před dvěma lety v halovém pětiboji žákyň získala zlato. Letos tedy druhým rokem v dorostenecké kategorii, ve které je to především o jiných překážkách a větší vyzrálosti soupeřek.

60m př. – první disciplína našlapaná adrenalinem se vydařila na 90%, sice došlo k menší chybě na třetí překážce ale skvělý osobní rekord 9.06 posouvá Míšu na průběžné 3. místo. Výtečný vstup do soutěže.

Výška – zde vše probíhalo standardně až po 148cm. Pak si naše atletka trochu pohrávala s nervy a 151cm dala až na třetí pokus. Následně ale 154cm na poprvé a bylo jasné, že tady ke ztrátám nedojde. Navíc ještě přidala 3 další cm a s halovým osobákem 157cm se posunula na průběžně 2. místo.

Koule – no jo ale přišla koule, která zatím působí jako velký strašák. Sice už se Míše podařilo v Jablonci na veřejné středě poslat ta tři kila na 10.30m ale proti nejlepším je to stále obrovská ztráta. Tentokrát to bylo 10.17m – v celkovém pořadí pokles na třetí místo ale na 4. -6. místě další silné soupeřky.

Dálka – hned v prvním pokusu zajištěno na 524cm ale ouha – začínají pokusovat křeče. Po amatérském postrašení kousavých lýtek ve druhé sérii centimetrový přešlap krásného skoku. Ve třetím pokusu 528cm a úleva, že lýtka „žijí“. No, a protože Lenka Kučerová předvedla krásný výkon 555cm – došlo ke střídání na třetí pozici. Naše závodnice tedy 4. místo.

Před závěrečným závodem na 800m došlo na taktiku. Bylo jasné, že chce-li Míša sáhnout na bronz (o zlato a stříbro už si to s odstupem rozdávaly Vytlačilová a Klailová) musí nadělit Lence Kučerové minimálně dvě vteřiny a nesmí si nechat utéci Martinu Hofmanovou o více než čtyři vteřiny. No a s tím si jděte závodit J

 Poslední dějství ale zvládla naše bojovnice s nadhledem, i když si hrábla skutečně na dno. V podstatě zůstala po celý závod nalepená na záda Martině, která se snažila samozřejmě potřebné vteřiny získat. Skvěle běžela prvních 600m i Lenka K., která však v posledních 200m neakceptovala závěrečný nástup soupeřek a doběhla do cíle se značnou ztrátou. Zkrátka to dopadlo skvěle. Míša jen vteřinu za Martinou H. doběhla do cíle celkově třetí v čase 2:31.54 a celkovým bodovým součtem dosáhla na zaslouženou bronzovou medaili.

Konečná bilance naší medailistky:   3450 bodů osobní rekord

No a je tu referát o další aktérce v našem dresu, prvně na MČR v pětiboji startovala Iveta Pohořelá v kategorii žákyň. Že se toho opravdu nebála, se dočtete v následujících řádcích.

60m př. – chtěla Iveta sice běžet pod 10.00 ale čas 10.05 je i tak osobní rekord a určitě výborně zahájený víceboj.

Výška  -  tady si neohrožená skokanka výrazně vylepšila halový osobní rekord a také pozici v průběžném pořadí. Postupně zdolávala poměrně hladce jednotlivé postupné výšky, a když jí stopku vystavilo až 160cm, mohla se radovat ze skočených 157cm a vylepšení umístění na průběžné 8. místo.

Koule –  zde si zatím můžeme jen postesknout.  Ivetka má s těmi 3kg železa docela potíž a to jí ve víceboji hodně komplikuje život. Na druhou stranui je to obrovská výzva do budoucích měsíců a let - tudy určitě vede cesta. Výkon 7.54 jí posílá na průběžné 12.místo.

Dálka – někdo by se možná po nevydařené kouli složil, Ivetu to naopak nakoplo. V dálce se vytáhla a skočila na vícebojařskou soutěž přímo snový výkon a halový osobní rekord 5.34. No a rázem se ocitla ve společnosti nejlepších osmi atletek. To znamenalo, že k závěrečné osmistovce nastoupí v nejsilnějším třetí běhu a má ještě šanci bojovat o vyšší příčky v nejlepší konkurenci.

800m – zdravě drze a neohroženě běžela Iveta celý závod. V podstatě jej skoro celý odvodila na čele, a když jí pozdější vítězka a novopečená česká rekordmanka Bára Zatloukalová chtěla v závěru předběhnout, Iveta mohutným finišem v závěru dokázala udržet vítězství a časem 2:39.35 se posunula na vynikající konečné 6. místo.

Ivetin nový osobní rekord má hodnotu:    3008 bodů

230221-125713.png (77 KB)

Fotogalerie