← zpět na přehled

Od roku 1943 po 53. do Pekla a Zpět. CENA METUJE žije!!

Od roku 1943 po 53. do Pekla a Zpět. CENA METUJE žije!!

Nádherné počasí, dětí jako smetí a devadesát běžců v hlavním závodě. To byla včerejší CENA METUJE.

Výseldky CM najdete o článek níže, zde se jen na chvíli zastavíme abychom posunuli vnímání našeho krásného závodu i z pozice společenské. Včera se u "sokolky" sešla skvělá společnost, bývalí vítězové, kteří zrovna nemohou běhat, tleskali všem ostatním. Přijeli kamarádi z Velké Británie ale také polský běžec. Na startu jsme po letech mohli přivítat naše bývalé atlety, kteří vždy, když mohou, na "Metuji" přijedou - je to něco jako podzimní "Nový rok". Takže jsme na startu nebo u startu potkali Misháka, Markétu žijící v Adelbodenu, Láďu Borůvku, nejvěrnějšího běžce - Jirku Borůvku, který běžel Metuji již 35x!!!! Ale také nejstaršího účastníka a velikého borce Jirku Libru a další legendy tohoto závodu, kterými jsou Luboš Doležal, Ivan Uvízl, Lukáš Jarotek, Jiří Javůrek, Jirka Brych a celá řada dalších.

Přálo nám tradičně počasí (je to až neuvěřitelné ale opět svítilo slunce), Bertík připravil sokolovnu, Láďa nazvučil - no a samozřejmě nechyběla vánočka! Kdo tenhle produkt jí jen na vánoce, může nám závidět - CM bez vánočky by byla jako údolí bez Metuje :D.

No a tak asi závěrem musíme poděkovat těm borcům, kteří v roce 1943 prvně organizovali náš závod, bez jejich nápadu bychom asi včera nezažívali to krásné setkání.

Ahoj za rok!!

zde fotogalerka od Hanky Maršíkové, další fota časem zde nebo na FB:  Sportovní klub Nové Město nad Metují

https://plus.google.com/u/0/photos/107529093922517270245/albums/5933906183126227681