← zpět na přehled

Na Bělehrad!

Na Bělehrad!

EUROPEAN CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS BELGRADE 2013

Dominik SÁDLO (18 let)

vyráží v pátek „érem“z Ruzyně do Bělehradu k nejvýznamnější akci své krátké atletické kariéry. Atlet našeho SK se po skvělých výkonech na MS a ME v běhu do vrchu, MČR v krosu, MČR v silničním běhu a také při kvalifikačním závodě na ME, prosadil do reprezentačního výběru ČR na tento elitní sportovní podnik.

 Junioři startují v neděli 8. prosince v 10.43 hodin na trať dlouhou 6km.Po startu běží závodníci 100m dlouhým koridorem, následně absolvují 3 okruhy dlouhé 1500m a pak závěrečných 1400m až na cílovou čáru. K závodu je přihlášeno 115 juniorů z 27 zemí Evropy. Dominik nebude na startu jediným zástupcem české atletiky, spolu s ním budou usilovat o co nejlepší individuální umístění také  Jakub Zemaník, Jan Friš, Josef Havlíček a Adam Zenkl. Součet umístění čtyř z této pětice také nakonec rozhodne o tom, na jaké pozici se umístí naše juniorské družstvo.

 Snad bude možné se v neděli dívat v přímém přenosu na webu EAA na celý závod. Tak si udělejte čas a fanděte Dominikovi a našim klukům. Po 1. místě na MS v běhu do vrchu se teď ukáže, jaká je běžecká kvalita našeho výběru v elitní běžecké konkurenci. Nutno podotknout, že krosový šampionát starého kontinentu je opravdu velká atletika. Na startu se představí krosoví specialisté ale také borci, kteří na dráze dosahují fantastických výkonů.

 Že si neděláme legraci, potvrzuje zájem nejlepších běžců z letošního ME v Rieti. Na startu ME v krosu se představí letošní mistr Evropy  z tratí 5000m a 10000m - Ali Kaya z Turecka – jeho časy na MEJ jsou skutečně výtečné – 13:49,79 a 28:31,60!!! Těšit se můžeme na dvojčata Samuela a Lorenzo Dini z Itálie – Sam běžel „pětku“ v Rieti za 14:36,25 a Lorenzo „desítku“ za 29:31,11. Oba obsadili ve svých disciplínách na MEJ druhá místa.

No a pro úplnost ještě dodáváme, že v Bělehradě vystartují i bronzoví z Rieti Jonathan Davies z Velké Británie běžel 5000m za 14:36,62 a Dino Bošnjak z Chorvatska 10000m za 29:59,07.

No a samozřejmě další „vlčáci“, kteří se budou chtít prosaditJ.

 Hodně štěstí Dominiku!!!

 Zde najdete plán krosové arény a profil trati:

 http://www.european-athletics.org/mm/Document/EventsMeetings/General/01/27/08/81/VenuePlan_FINAL_Neutral.pdf

Zde kompletní česká reprezentace na ME:

Junioři: Jakub Zemaník, Jan Friš, Josef Havlíček, Dominik Sádlo, Adam Zenkl,

Muži do 23 let:  Jan Janů,

Muži: Milan Kocourek, Lukáš Kourek,

Juniorky: Moira Stewartová,

Ženy do 23 let: Diana Mezuliáníková,

 

Ženy: Lucie Sekanová, Květoslava Pecková, Kamila Gregorová, Monika Preibischová, Eva Krchová.