← zpět na přehled

Mistrovství ČR v halové atletice juniorů a dorostu.

Mistrovství ČR v halové atletice juniorů a dorostu.

Po stříbru Míši Broumové na MČR ve vícebojích, přidaly další tři medaile na naše oddílové konto Káťa Maternové a Terka Škodové.

Halový atletický šampionát kategorií juniorů a dorostu byl v mnoha ohledech skvělý.

K vidění bylo velké množství národních rekordů a rekordů šampionátu. Zdá se, že nástupci Hejnové, Masláka, Svobody nebo Strakové dokázali, že tu jsou.

Náš oddíl přivezl z Prahy hned tři cenné kovy, o které se zasloužily výhradně dívky.

Káťa Maternová přestoupivší do juniorské kategorie, ovládla sobotní závod na 3000m a k tomu ještě v nedělním závodě na 1500m vydřela skvělý bronz. O tom, jak to viděl Kátin trenér Ivo Piták si můžete přečíst zde:

Po objemové zimní přípravě, zahrnující i tréninkové tábory na Lanzarotte a v italských Alpách, jsme byli zvědavi, jak bude Kačka schopna běžecký dvojboj absolvovat. Měla v nohách nejen velké množství tréninkových kilometrů běžeckých a chodeckých, ale i na kole, běžkách, v bazénu. Zejména o aktuální úrovni běžeckých rychlostních schopností jsme si nedělali iluze.
Při sobotní trojce, měla Kačka za úkol držet se v čelní skupince a na posledních dvou kolech (400m) se pokusit vystupňovat tempo. Kačka se držela dohodnutého scénáře, a protože závěrečné zrychlení žádná ze soupeřek nezachytila, na první pohled lehce a bez problémů zvítězila.
Při nedělní patnáctistovce už to tak jednoduché nebylo. Běžecký krok postrádal sobotní lehkost. Kačka se těžce probíjela dopředu, často byla "zavřená" a nakonec jsme byli vděční za uhájení bronzové pozice.
Vítané závodní zpestření monotónní zimní "dřiny" si Kačka pochvalovala a už se těší na jarní závody pod otevřeným nebem.“

Tereza Škodová si v závodě na 400m dorostenek celkem snadno pohlídala sobotní postup z prvního místa v rozběhu a mohla se soustředit nenedělní finále, ve kterém nakonec získala bronz za Krupařovou (rekord šampionátu) z Brna a Vondrovou z Pardubic. A jak to viděl Terčin trenér Aleš Žďárský?:

Terka byla připravená na to, že finále bude velmi kvalitní. S ohledem na její čtvrteční a páteční zdravotní indispozici, jí možná scházelo více jistoty a sebevědomí. O tom, že nebude soupeřit o stříbro, se rozhodlo na seběhu, když se zařadila na 4. místo a nějakých 80m běžela za soupeřkou, která jí trochu zpomalila. Mezitím obě hlavní favoritky získaly dostatečný náskok. Následný Terčin atak a získání třetího místa už bylo celkem na jistotu. Každopádně mám velkou radost z halového osobního rekordu, bojovnosti a také z tréninkového nasazení., které Terka předvádí. Proti soupeřkám z okolí Prahy, Ostravy, Jablonce, Pardubic, Kolína jsme v jisté nevýhodě, co se týká tréninků rychlosti v teple. Jsme prostě stále venku a v halové sezóně je to na sprintech znát. Myslím, že v létě se můžeme těšit na další parádní výkony v podání naší medailistky.“

Honza Žaluda a Vojta Hájek běželi v závodě na 1500m. Tempově dosti zmatený závod se pro oba borce zlomil někde kolem mety jednoho kilometru. Čelo závodu se oddělilo a za čtveřicí nejlepších se vytvořila 15m mezera. Na 5. místě až do 1400m běžel Honza, kterého v závěrečné stovce předběhli další dva soupeři. Konečné 7. místo i čas je vlastně fajn, v listopadu a prosinci to nevypadalo dobře s achilovkou, která už ale nezlobí a tak je možné pracovat s výhledem na letní sezónu. Vojta si koncovku protrpěl, ale dobojoval se ctí.

V koulařském sektoru se představily Markéta Půlpánová  a  Gabriela Trejbalová. Markéta asi trochu lituje, že se jí nepovedl výkon na úrovni osobního rekordu, ten by totiž pohodlně stačil na účast ve finálové osmičce a znamenal by další tři pokusy. Takto 12. místo . Gábina věděla, že samotná účast na MČR je pro ní příjemným bonusem .

230225-095351.png (100 KB)

Fotogalerie