← zpět na přehled

Mistrovství ČR v atletice mužů a žen do 22 let 2008

Mistrovství ČR v atletice mužů a žen do 22 let 2008

Náš atletický oddíl měl na šampionátu deset závodníků, kteří dosáhli zisku tří medailí a tří čtvrtých míst. Vydařené vystoupení.

pořádal atletický oddíl Dukla Praha na stadionu Juliska o uplynulém víkendu.

Náš atletický oddíl měl na šampionátu deset závodníků, kteří dosáhli zisku tří medailí a tří čtvrtých míst. Vydařené vystoupení.

  • bojovali Láďa Hromádka a Kateřina Chlupová.
  •  
  • Hromádka se po zranění z prázdnin dostal do relativně dobré pohody a výkonem 52,57 obsadil konečné třetí místo ?. Láďa je letošním juniorským mistrem ČR a tak jeho úspěch ze závodu s muži je jistě příslibem do dalších sezón.
  • Kateřina byla trochu smutná ze 4. místa, po posledním ligovém kole a osobním rekordu 53,92 myslela na medailovou pozici. Na tu ale bylo třeba poslat 4kg vážící kladivo za vzdálenost 55 metrů – Chlupová zaznamenala nejdelší hod 53,32 a to na stupně vítězů nestačilo
  • V sobotním programu nejprve Kamil Krunka bez větších potíží zvládl rozběhy na 1500m a postoupil ze třetího místa do nedělního finále výkonem 4:07,12. O devadesát minut později již stál na startu finále na 5km, ve kterém se chtěl prosadit na stupně vítězů. Závod zvládl výtečně, za favorizovanou dvojicí Kocourek (ARC Brno) a Kourek (TJ N.Město n.Moravě) se nevydal a v poklidu udržoval odstup od ostatních běžců. V závěrečných 500m na něho sice útočil Voják z Domažlic ale Kamil si pozici v klidu pohlídal a do cíle doběhl v novém osobním rekordu 15:04,57 ?. Kamil však nastoupil ještě v nedělním finále na 1500m a opět vylepšoval osobní rekord. V neskutečně vyrovnaném finiši doběhl na 4. místě se ztrátou necelých tří desetin na bronz a pěti desetin na stříbro. Jeho nový osobní rekord má hodnotu 3:53,55 ? a rozhodně po výtečném výkonu na „pětce“ potěšil.
  • V sobotním programu se představila dvojice půlkařek (800m) Ivana Johnová a Michaela Drábková. Johny si s přehledem pohlídala postup do nedělního finále, v rozběhu druhá za 2:16,96? Míša asi šokovala starší soupeřky, když ve výborném závěru doběhla na druhém místě v osobním rekordu 2:17,69 a postoupila do nedělního finále. Finálový závod žen měl jasnou favoritku, Danču Šatrů ? z USK Praha, o další příčky se měly podělit ostatní běžkyně, mezi které patřila i naše dvojice. Ivča si počínala velice dobře, běžela odvážně za Danou a prvních 400m absolvovala lehce pod 64 vteřin. Ve druhé části trati se vpřed propracovávaly Dupalová (Sparta) a Krejčí (Pardubice) – Johny ale v koncovce našla síly na odražení útoku a doběhla do cíle na druhém místě o jednu setinu před Krejčí z Pardubic. To vše v novém osobním rekordu 2:12,32 – tralala ?. Míša Drábková téměř zopakovala pěkný čas ze soboty, ve finále nakonec doběhla na 6. místě (2:18,07) a naznačila svoje možnosti do dalších sezón.
  • V rozběhu mužů na 800m se blýskl junior Milan Vlček, který v letošní sezóně skočil na této trati pod dvě minuty. Na postup do finále sice nedosáhl ale výkon 1:57,57 ? je jeho druhým nejlepším životním časem a zejména jeho koncovka slibuje do budoucna další zlepšování, nebo ne? Co ta na to Milane?
  • Dramatické vyvrcholení měl závod štafet žen na 4x400m, ve kterém kvartet Míša DrábkováZuza RouskováLucka Šrámková a Ivča Johnová držel ještě 80m před cílem stříbrnou pozici. Nakonec ale o pověstný vlásek byly rychlejší holky Pardubic a Kladna. V každém případě ale čas 4:03,62 a 4. místo zaslouží uznání.
  • Na startu se objevila i štafeta mužů 4x400m – Honza „Ajťák“ KadeřávekMilan VlčekLukáš Linhart a neunavitelný Kámoš Krunka. Ve svém rozběhu svedli naši borci souboj s Arktisem Praha o 4. místo, nakonec celkové 9. místo a lichotivý čas 3:32,89 o jednu setinu za Arktisem.
  • Jo ještě taky v sobotu běhala Lucka rozběh čtvrtky – no nevyšlo to, nedá se nic dělat. Ale ve štafetě to bylo Lucie super!!

Všem díky za skvělé zastupování našeho zeleného oddílu v hlavním městě. A Johaně také blahopřání k vybojování repre-trika na mezistátní utkání žen ČR – Hungaria – Slovenija, které se koná 20. září v nedaleké Litomyšli ?.

Budeme fandit a to možná i LIVE…Pokud chcete něco z MČR 22 vidět v TV – tak si pusťte ČT4 Sport v úterý 2.9.2008 v 16:55 hodin.

celkové výsledky jsou na stránce www.atletika.cz

Fotogalerie