← zpět na přehled

Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let.

Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let.

O víkendu pro finálová umístění i pro zkušenosti.

O víkendu se hned sedmička našich atletů představí na uvedeném šampionátu, který pořádá na stadionu Střelnice atletický oddíl LIAZ Jablonec nad Nisou.

Nejtěžší úlohu bude mít asi Alena Ulrichová, která "nosí na krku" zlato z MČR žen získané letos v Ostravě. Ála startuje dnes (čtvrtek) v Curychu na Young Diamonds Challenge. Závod je součástí prestižního mítinku Weltklasse. Pak čeká naší půlkařku návrat domů a hned v sobotu rozběh v Jablonci. Když vše bude OK tak v neděli finále. Tři půlky ve čtyřech dnech, to bude ranec práce - věříme, že jej Ála unese.

Dvě disciplíny má na programu v Jablonci Míša Broumová. V sobotu 100m překážek, které patří do oblasti jejího zájmu, v neděli pak její nejsilnější disciplína - dálka. letošních 613cm z Ostravy je fajn zápis. Aktuálně v Jičíně na lize 582cm v zápřahu, když absolvovala 4 disciplíny. Věříme, že se opět rozjela a v Jablonci jí to bude skákat skvěle.

5000m poběží juniorský mistr Evropy v běhu do vrchu, stříbrný z MČR juniorů a šampión z MČR v běhu do vrchu - Dominik Sádlo. Ten má za sebou skvělou sezónu a před sebou kromě závodu v Jablonci i mistrovství světa v běhu do vrchu v Itálii 13.9. Dominik je v přípravě na tento šampionát a v Jablonci chce potvrdit, že atletika mu není na obtíž.

Pro další zkušenosti si do Jablonce pojedou i mladíci Dominik Mojžíš, Aleš Steklík (400m), Jan Žaluda(800m) a jejich kolegyně Káťa Maternová (400m).

Všem držíme pěsti a přejeme radost z výkonů.