← zpět na přehled

Mistrovský kros ve Střelských Hošticích

Mistrovský kros ve Střelských Hošticích

První letošní MČR pod širým nebem s naší účastí.

Podíváme se do Střelských Hoštic hned z několika pohledů.

 

Ubytování a stravování – bylo absolutně bez problémů. Pořadatelé zvládli ubytovat zájemce na břehu Otavy v areálu DDM Praha. Vlastní prezentace a ubytování netrvalo déle jak 20 minut. Ideální pro nás bylo, že jsem si zajistili, díky mamince Danči Šatrů J , bydlení tam, kde zároveň sídlila závodní kancelář. Strava vyhovovala,  přijeli jsme běhat a ne na výkrm.

 

Areál ACCC Horažďovice – je důmyslně vytvořen na místě, kde dříve bývalo vojenské cvičiště. Majitel areálu a ředitel MČR ing. Šefler vytvořil s týmem lidí kolem sebe běžecký ráj. Krosová trať má v Hošticích všechno, co potřebuje. Je dostatečně široká, členitá, přehledná a hlavně BEZPEČNÁ!! Nikdy jsme snad nezažili MČR v krosu, kde by člověk netrnul, že se někdo zraní protože šlápne do výmolu, na kořeny, větve, kameny. Tohle tentokrát nehrozilo a běžci si museli tenhle komfort užívat. Jedná se o krosový areál, proto není k dispozici úplný luxus (sprchy, šatny atd.) ale najde někdo areál v přírodě, kde umí poskytnout absolutní servis více než 600 běžcům? Asi těžko.

 

Naše vystoupení – nebylo špatné ale mohlo být lepší. Řada našich se prosadila do předních pozic v konkurenci převážně pěti až sedmi desítek běžců v každém závodě. Pouze juniorek běžela necelá dvacítka. Vezmeme-li to od nejmladších, musíme pochválit Honzu Žaludu, který doběhl na výtečném 12. místě. Asi je třeba připomenout, že spolu s bráchou Jakubem prodělali koncem února nehezké onemocnění, které je vyřadilo skoro na tři týdny z pohybu venku a tím pádem nebylo kdy něco k MČR dělat. Pochválit ale je třeba i Kubu, který v závěrečné rovince skvěle bojoval až do cíle. Bylo to hezké vidět.

Dorostenka Míša Broumová jela do Hoštic v duchu tradice let minulých. Ač dálkařka a „bojařka“ – tohle si nechce nechat ujít a tak si na jaře jednou proběhne kros. Po závodě se ptala, kdo na tenhle nápad přišel J .

Dorostenecký závod, to už byl sekec/mazec. Rubalo se pěkně ostře. Nám zatrnulo, když se ve výběhu od jezírka v první dvacítce neobjevovala Aleš Steklík. Přiběhnuvší Martin Křivda s výdechem na horizont křikl něco o tom, že „tam leží“. Aleš si špatně šlápl a vymknutý kotník jej dál nepustil. Škoda. Martin si počínal velmi dobře, je vidět, že se technicky zlepšil a umí zabojovat. V koncovce také dorážel soupeře, kteří už nenašli sílu na závěrečnou rovinku.

Juniorka Ála Ulrichová – běžící za AK Olymp Brno se dlouho držela na „dostřel“ nejlepší trojici, v poslední třetině závodu ale přece jen neudržela kontakt, ukázalo se, že takto náročný kros v délce téměř 4km vyhovuje více běžkyním, které jsou nakloněny vytrvaleckým disciplínám. I tak Álino 5. místo je naším nejlepším umístěním.

Juniorský závod to už je špičková atletika. Borci se nešetřili a na špici závodu se neustále udávalo svižné tempo. Míla Honců se chvíli blýskl i na čele celého startovního pole ale bylo jasné, že jeho soupeři čekají na  správný okamžik, kdy za to skutečně vzít. Míla ukázal, že se nebojí a jeho umístění v první dvacítce je velmi příjemné.

Kamil Krunka s Vojtou Ambrožem vyrazili na závod mílářů v konkurenci téměř sedmdesáti běžců. Kamil se snažil být v čelní skupině, což se mu asi polovinu závodu dařilo, následně ale lehce ztratil a tak bojoval o 6. – 8. místo. Nakonec v posledním stoupání podlehl ataku našeho (myšleno SK) bývalého elitního mílaře Tomáše Haroma, který byl v cíli sedmý o fous před Kamilem, jenž doběhl na 8. místě. Vojta doběhl v lepší polovině startovního pole.

V závodě žen nastoupila za náš klub Kája Teplá, která přijela na MČR přímo z kempu reprezentace OB. Káje asi závod dvakrát nesedl ale i to se stává.

Vytrvalý Mirek Holub se nebál nastoupit na nejdelší závod dne. Musel se šestkrát popasovat s náročným okruhem, který dával zabrat opravdu každému. Mírova bojovnost nechť je vzorem všem Vám - mladším.  Výsledky na www.atletika.cz

Fotogalerie