← zpět na přehled

Míšino osmnáctileté stříbro z dvaadvacítek

Míšino osmnáctileté stříbro z dvaadvacítek

Tak trochu v přípravách na baráž o extraligu a následně jejím úspěšném hodnocení zapadla stříbrná medaile a druhé místo Míši Drábkové (18) z nedávného MČR „22“ v Břeclavi v běhu na 3.000m překážek.

publikoval David Šnajdr

Míša patří již po tři sezóny k nejlepším stýplerkám ČR v mládežnických kategoriích od dorostenek, přes juniorky až po „22“, což potvrdila i tentokrát druhým místem a téměř vyrovnaným osobním rekordem 11:11.59 min.


Přestože se jedná o další, za svou krátkou atletickou kariéru již desátou mistrovskou medaili a nesporný úspěch, nebyla Míša s výkonem úplně spokojená: „Je to hrozná trať, od startu dřina až do konce. Vůbec se mi neběželo dobře. Nejradši bych stýpl už nikdy neběžela!,“ komentovala v cíli vicemistryně ČR, ale po chvíli trochu smířlivěji dodává: „snad mě to zas po závodě přejde“.

Každopádně Míše k „placce“ a výborné reprezentaci SK gratulujeme!
S trenérem zrekapitulovali mj. zdravotní stav a problémy se zablokovanými zády, přijali opatření, a tak Míša kromě tří startů na samotné extraligové baráži (4.9. v Olomouci) šlape na kole, plave, poctivě cvičí, sleduje soupeřky v hledištích a na netu, baští česnek, a chystá se maximálně pomoci družstvu juniorek v semifinále MČR 25.9. v Kladně k případnému dalšímu postupu.
Poté se uvidí, zda si tým juniorek SK a jádro letos historicky veleúspěšného ligového družstva žen SK vybojuje postup do finále MČR (2.10.), či se Míša ještě ukáže na podzim na silnici resp. „na polích“ při přespolácích.    

   
Ze všeho nejdůležitější je dobrý zdravotní stav a hned po něm odpovídající motivace a přiměřená míra odpovědnosti do závěrečné fáze letos velmi dlouhé a nabité sezóny.
V Břeclavi startoval a finálovým místem potěšil také oštěpař Jiří Tuláček (22), který zahodil oštěp 58.89 m daleko, což stačilo na 7. místo.