← zpět na přehled

MČR mužů a žen do 22 let

MČR mužů a žen do 22 let

Atletický šampionát mužů a žen do 22 let hostila v uplynulém víkendu Plzeň.

 • Ve Štruncových sadech bylo k vidění velké množství výtečných výkonů a k naší radosti došlo při rozdělování medailí i na nás.
  V sobotním programu se výtečným závěrem v rozběhu na 400m prodrala nečekaně do finále Pája Rousková výborným výkonem 59,07. V cílové rovince nechala za sebou celou řadu favoritek. Mimo jiné i Strakovou z Olympu Praha nebo Málkovou z Vítkovic.
  V nedělním finálovém závodě již sice na elitní ženy neměla ale po nepříjemném květnovém zranění stehna se vrátila s plnou parádou – gratulujeme mocinky…?
  Výtečně si v rozběhu mužů na 800m počínal Milan Vlček, který se v závěrečné části závodu rval o postup s Burianem z Dukly Praha a Hožkem z Olympu Praha. Milan v posledních metrech o dvě desetiny vteřiny doběhl na třetím místě. A protože postupový klíč pouštěl do finále pouze první dva závodníky, Milan zůstal těsně za finálovým postupem – jelikož jeho třetí rozběh byl bohužel nejpomalejší. Ale Mejla běžel super i takticky – líp to asi nešlo.
  V každém případě z něj ale vyrostl výtečný půlkař, který by měl v dalších letech zúročit svojí pracovitost a vrozené dispozice.
  Jeho letošní maximum je zatím 1:54,14 a stále ještě pomýšlí na vylepšení v zářijových závodech – tak snad na baráži nebo další týden v Nymburce.
  Sobotní program zakončoval závod štafet na 4x100m – sestava SK N.Město Marťa Routková, Zuza Rousková,Lucka Šrámková, Šárka Jiroušová se výkonem 51,20 prodrala na 5. místo
  O sobotních sprintech na 100m je lépe nepsat…holkám ta zima neprospěla, stejně tak i vítr. No co – není posvícení každém den, že jo.
  Lucka na dlouhých plotech po 200m v kontaktu, pak jedna chybka a téměř zastavení – pak už se z toho nedalo vymáčknout nic.
  V neděli se povedl skvěle závod na 1500m dorostence Míše Drábkové, která si poradila s většinou soupeřek a strhujícím závěrem doběhla do cíle druhá v novém osobním rekordu 4:42,98. Toto umístění jí zároveň otevřelo cestu do reprezentačního výběru žen, který se v Maďarsku 19. září utká s výběry Maďarska a Slovinska. Míša se stala asi naší největší sběratelkou „placiček“ na stužce. Věříme, že jí tahle záliba vydrží další dlóóóóuhá léta ?
  Druhý cenný kov získala v samém závěru šampionátu štafeta žen na 4x400m, která v sestavě LídaVlčková, Míša Drábková, Zuza Rousková a Pája Rousková – doběhla na třetím místě a potvrdila, že štafetové běhy jsou jednou z našich silných atletických disciplín . Vždyť z letošních domácích šampionátů máme bronz ze štafetového závodu žákyň na 3x300m v hale a také zlato dorostenek ze štafety 4x400m.
 • celkové výsledky na ČAS

Ke stažení

Fotogalerie