← zpět na přehled

MČR juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek na dráze 2006

MČR juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek na dráze 2006

Vítkovice

Vítkovický atletický stánek hostil v prvním červencovém víkendu nejlepší dorostence a juniory na mistrovství ČR v atletice.
Novoměstský atletický oddíl měl na šampionátu početné zastoupení , startovalo šest závodníků, kteří se na domácí šampionát kvalifikovali v průběhu letošní sezóny.
Svěřenci trenérů Králové a Žďárského startovali v hodu oštěpem, skoku dalekém, běhu na 400m překážek a na trati 800m.

Největšího úspěchu dosáhla na letošním mistrovství juniorka Zuzana Rousková, která si však na mistrovství „užila“ i velice perné chvilky.
Zuzana po titulu z halového mistrovství patřila i na dráze k favoritkám, i když bylo pravděpodobné, že na zisk zlata při účasti Terezy Čapkové (limitářky na MSJ do Pekingu s os. rekordem 2:06,21) lze pomýšlet jen stěží.
Zuzaně se cesta za medailí na trati 800m značně zkomplikovala v sobotním rozběhu, když při náběhu do druhého kola, po kolizi se soupeřkou upadla na dráhu a rázem se ocitla na posledním místě se ztrátou třiceti metrů.
Po pádu nastala honička soupeřek, která v podání Zuzany byla příjemným sportovním zážitkem.
Její vůle po postupu vyhrála nad zraněním i zdánlivě beznadějnou situací.
Novoměstská běžkyně dotáhla ztrátu a v cílové rovince se již dotáhla až na vedoucí Slavíkovou z Kladna, diváci na stadionu odměnili její bojovnost a nasazení silným potleskem.
Pád v rozběhu se však neobešel bez obraženin a tří krvavých šrámu na koleně pravé nohy, které způsobily hřeby treter jedné ze soupeře.
Nedělní finále vyhrála výtečným výkonem Čapková ze Slávie Praha (2:06,54), o druhé a třetí místo svedly dramatický souboj dvě rivalky Rousková a Slavíková.
Zhruba 200m před cílem šla na druhou pozici Zuzana, 100m před cílem pro změnu zaútočila Slavíková a zdálo se, že ona bude tou šťastnější.
Závěrečných 30m už bylo jen pro silné povahy, obě soupeřky vydaly zbytek sil až na šachovnici.
Teprve cílová kamera ukázala, že Zuzana byla lepší a obsadila druhé místo v novém osobním rekordu 2:11,31 před Slavíkovou 2:11,42.
Před Zuzanou je rázem další skvělý závod, stříbrem na MČR se nominovala k účasti na mezistátním utkání juniorův Mariboru. Tam odjíždí společně s českým družstvem v pátek 14. července a poběží ve výtečné konkurenci závodnic z Chorvatska, Slovinska, a Maďarska na trati 800m.

V Ostravě se však dařilo i dalším atletům SK Nové Město nad Metují – osobní rekord na trati 800m si zaběhl Milan Vlček, který sice nepostoupil z rozběhu do finále ale jeho čas 2:04,31 je jistě pěkný. Zejména s ohledem na to, že musel trénink na 6 týdnů přerušit z důvodů onemocnění.

Finálového umístění dosáhla Lenka Křenová, která v soutěži oštěpařek v kategorii juniorek obsadila pěkné 5. místo letošním maximem 41,47. Sice si možná přála více ale výkony soupeřek byly výborné, v každém případě má Lenka zajištěnou účast i na srpnovém MČR do 22 let.

Druhý z oštěpařů trenérky Králové – Jakub Nosek si ve svém prvním velkém finále počínal statečně. Nedosáhl sice na finále ale jeho 51,76m je velice pěkným výkonem a konečné 10. místo je lichotivé.

Junior Jakub Hanuš si dlouho v soutěži dálkařů nevěděl rady s proměnlivým větrem, první a druhý pokus přešlápl a až ve třetí sérii předvedl skok na jistotu. Výkon 631 však stačil na 9. místo, což byla první nepostupová pozice – trochu škoda ale jistě velmi slušné umístění.

Ani Jan Kadeřávek se v konkurenci nejlepších překážkářů neztratil, předvedl svoje letošní maximum 59,40 a i když to na postup nestačilo, naznačil zlepšující se formu.

Nyní atlety čeká krátký odpočinek a následovat bude příprava na druhou část atletické sezóny.

 

Výsledky

Fotogalerie