← zpět na přehled

Listopad - čas bilancování a objemové přípravy.

Listopad - čas bilancování a objemové přípravy.

V Hradci Králové se minulý týden uskutečnilo vyhodnocení běžeckého seriálu Velká cena východních Čech.Ve Vysokých Tatrách skončil v sobotu kemp běžeckých reprezentantů. V pondělí 21.11. proběhnou oponentury článků péče o talentovanou mládež.

publikoval Aleš Žďárský

V Hradci Králové byli při vyhlášení nejlepších běžců hodně vidět i naše dresy. V absolutním pořadí mužů exceloval náš Jirka Čivrný, který zvládl během sezóny objet 19 závodů, nasbíral celkově 193 bodů a zvítězil před dalším našim - Kamilem Krunkou. Ten vyběhl v seriálu 15x a 170 bodů mu stačilo na 2. místo. Třetí skončil se ziskem 80 bodů Josef Siegl z Chocně.

V kategorii žen nad 35 let vyhrála letošní VC Táňa Metelková - zvládla 21 závodů a dosáhla gigantického bodového zisku 416b. Druhá Anna Krátká 20/346 a třetí naše Eva Vítová - ta stihla díky mateřským povinnostem objet 12 závodů, získala 222 bodů. Eva toho letos při všech aktivitách stihla skutečně hodně a mimo závodění se ještě společně se Soňou Paarovou ujala naší nové atletické přípravky!

Ve Vysokých Tatrách se čtrnáct dní prohánělo kolem Štrbského plesa téměř třicet českých běžeckých reprezentantů všech věkových kategorií. Mezi nimi i naše půlkařka Alena Ulrichová, která využila pozvánky z Českého atletického svazu a jela si do 1346 m.n.m. položeného střediska "trochu posílit plíce". Nutno poznamenat, že pobyt našim běžcům v Tatrách skutečně vyšel skvěle. V období  kdy se všude rozlévala neprodyšná pěřina smogu a prachu, trénovali v Tatrách za exkluzivních klimatických podmínek, prakticky stále modro a slunečno. Doufejme, že se to projeví v dalších měsících:-)

V pondělí budou bilancovat roční práci společně se zástupci ČAS vedoucí trenéři SCM Hradec Králové, SG Jilemnice a SpS Hradec Králové. Rok 2011 byl jedním z těch hodně úspěšných a tak se dá očekávat relativně hladký průběh jednání, které by mělo také přinést podobu definitivní sestavy SCM na rok 2012.