← zpět na přehled

Kvalitní trénink, pohodová nálada a atleticko-lyžařská spolupráce pod vysílačem

Kvalitní trénink, pohodová nálada a atleticko-lyžařská spolupráce pod vysílačem

Skotačení na sněhu a první stovky kilometrů na běžeckých tratích Černé hory absolvovali minulý týden na společném soustředění atleti a běžci na lyžích sportovního gymnázia Jilemnice.

publikoval David Šnajdr

Atletická část představuje detašované pracoviště Sportovního klubu a královéhradeckého SCM.

Tradičně nadstandardně vstřícné zázemí Černé boudy umožnilo sedmnáctičlenné skupině vícefázový trénink v upravených stopách pro klasiku i volný styl, dostatek prostoru pro každodenní cvičení jógy, stretchingu i kompenzačních cviků, výživné stravování, pitný režim, samostudium a odpočinek.

Nálada výborná, počasí jakbysmet, atmosféra motivační a vzájemně kooperativní zejména při výměně zkušeností s didaktikou běhu na lyžích, úpravou lyží nebo forem protahovacích, kompenzačních a dechových cvičení.

Čas se našel i pro kulturu (divadelní kus Synové hor, improvizovaný koncert Eminem, hra na kytaru), focení a práci do školy.

Přidanou hodnotou soustředění je bezesporu asistence jeho účastníků při trasování nevidomých a zrakově postižených dětí Českého svazu zrakově postižených sportovců. Stalo se již tradicí, že obě skupiny svá soustředění koordinují v čase i místě (dříve Friesovy boudy, od loňska Černá bouda) právě z důvodu pomoci a vzájemného obohacení se.

Soustředění je cíleno na „spolykání“ prvních letošních kilometrů ve stopě, utužení celkové kondice a vylepšení techniky běhu na lyžích.

Lyžaři po skončení pobytu pokračují v přípravě na běžecké závody; atleti budou „lyžařskou“ kondici převádět do běhu a technických disciplín „po svých“.

A když se k tomu mimořádně vyvedlo počasí a navíc Standův původně ošklivý úraz se záhy ukázal být méně vážný, není téměř nic, co by mohlo dojem z letošního soustředění zkazit!

 

Foto: dD, Ivette a Leňour