← zpět na přehled

Kvalitní časy, osobní rekordy a jedno stříbro - to vše nabídla Jaroměř!

Kvalitní časy, osobní rekordy a jedno stříbro - to vše nabídla Jaroměř!

2. kolo krajského přeboru družstev a jednotlivců Královéhradeckého kraje starších žáků a žákyň posloužilo "našim" holkám k výborným výkonům a k získání jednoho cenného kovu :)

publikoval Honza Kadeřávek

Do Jaroměře  nás jela slušná banda, zaprvé několik závodníků... ale také naše mobilní časomíra, kterou můžete vidět na fotkách. Ta odvedla tradičně dobrou práci a i Ondra s Káťou přispěli k poměrně dobré pořadatelské úrovni celých závodů. Organizační Jaroměř před dvěma roky a teď... to je výrazný posun!

Nicméně jeli jsme hlavně závodit, takže vzhůru do toho.. V Jaroměři nás přivítalo hezké počasí. Místy až přílišné horko, na které jsme nebyli v poslední době zvyklí, ale rozhodně nevadilo. Přímo u našeho novoměstského stanu vznikla základna Nového Města nad Metují (hezky ve stínku)... a kromě Aleše Steklíka, Honzy Žaludy a Honzy Hejduka (všichni mimo bodování, jejich výkony ve výsledcích) jsme přijeli s následující sestavou:

  • Nikča Králíčková
  • Terka Škodová
  • Sandra Peterová
  • Denča Vaculová

Nejdříve šly na řadu Terka s Nikčou... a to na šedesátky. Obě ve čtvrtých drahách, obě favoritky svých rozběhů. A svoji úlohu splnily skvěle! Terka v třetím rozběhu suverénní výhra časem 8.32 (osobní rekord) a jasný postup do Finále A. V pátém běhu pak Niki dle naplánovaného scénáře... tj. kvalitní start, rozsahy rukama... no a byla z toho také jednoznačná výhra, také osobním rekordem. 8,67, postup do Finále A.

Chvíli po rozbězích šedesátek se představilo další naše duo... na distanci 300m to byla Sandra s Denčou. Bohužel až pátý běh, takže trochu delší čekání, pouze jedna soupeřka, ale zadařilo se také. Denča naprosto úžasně ve výrazném vedení už po první stovce... a rozhodně se tím nenechala uchlácholit... 51.09 ...  osobák o více jak 4 vteřiny oproti letošní hale v Jablonci...no a to je... pokud se správně dívám... aktuálně nejlepší výkon mladší žákyně (Denča je ročník 2000) v Královehradeckém kraji.... super! :-)
Sandra Denču stíhala co to šlo, ale nakonec po asi trochu udřeném závodu 53.36 a asi trochu nespokojenost. No ne vždy to sedne. Nicméně čas vteřinku za osobákem je rozhodně kvalitní výkon.

Nad Jaroměř se stahovala mračna.... takže jsme měli trochu obavy z finále šedesátky... ovšem nakonec vše dopadlo OK. Nepršelo, příjemně se ochladilo a na cílové rovince začalo foukat do zad (při finále bylo +1.6)... no a to se nám hodilo, protože jsme měli v šestičlenném A finále 2 naše závodnice!

Terka šla do finále jako spolufavoritka (sdílený čas prvních dvou závodnic byl oněch 8.32) a Niki s cílem dát si alespoň jednu soupeřku (rozdíl 3 setin). Po startu šla do vedení Apolena Výborná ze Dvora... a byť Terka lehounce dotahovala, vítězství si vzít nenechala... a tak Terka druhá, jenže kvalitní soupeři dělají také kvalitní časy :-) ... další zlepšení na 8.24! A to je aktuálně druhý nejlepší čas v kraji. Terka si tak znovu výrazně řekla o účast na dětské olympiádě a Královehradeckému kraji vzkázala, že je to ona, kdo vykazuje vzrůstající výkonnost a do sestavy nejlepších sprinterek by měla patřit!

Niki znovu s dobrým startem... a ve finále pátá s také vylepšeným rekordem o další 4 setinky (8.63). A byť to nenajdete v průběžných tabulkách, jedná se aktuálně osmý nejlepší čas v Královehradeckém kraji )

Po závodě ještě vyhlášení Terky, které si můžete prohlédnout v galerii. Kompletní výsledky na webu ČAS, zde.

Všem holkám ještě jednou gratuluji, děkuji za jejich nasazení a reprezentaci. Byť teď hostují za Sokol Jaroměř, tak vězte, že se moc dobře ví, odkud jsou... šeptá se to mezi trenéry i závodníky :)

Fotogalerie