← zpět na přehled

Je po halové sezóně, čekají nás krosy.

Je po halové sezóně, čekají nás krosy.

Nejprve MČR ve Střelských Hošticích, pak krajský přebor v Jaroměři.

Definitivně je tu jaro a s ním tradiční krosové akce.

Už příští sobotu budeme při premiéře krosového MČR v areálu SKALNICE ve Střelských Hošticích u Horažďovic. Areálek, ve kterém se bude MČR konat byl v podstatě vytvořen speciálně pro krosové závody. Pan Šefler, který je duší celé akce a ředitelem MČR se netají tím, že by v budoucnu chtěl kandidovat i na pořadatelství krosového ME. Kéž by mu to vyšlo!

Co pro nás znamená start na MČR?

Pojede nás do Hoštic docela hodně a budeme chtít samozřejmě uspět. Tratě jsou kompletně travnaté, upravené a bez záludností typu velkých kamenů, kořenů, vodních pastí a podobných laskominek, kterých jsme si minulé roky užili dostatek. Vše vyvrcholilo nelidským terénem na MČR v Baldovci v loňském roce. Letos tedy úplně jinak, hodně v duchu krosů, které se běhají v Anglii, Francii a nebo i ve Španělsku a Portugalsku. Prostě je to o běhu a ne o snaze přežít všechna úskalí.

Na akci vyrazíme v pátek někdy po poledni, ubytování máme zajištěno přímo ve Střelských Hošticích i s páteční večeří a sobotní snídaní. Předběžně by měli startovat: Pavel Brýdl, Míra Holub, Kamil Krunka, Vojta Ambrož, Míla Honců, Aleš Steklík, Martin Křivda, Jakub Žaluda, Jan Žaluda, Vojta Remeš, Ála Ulrichová a možná někteří s nejmladších kategorií.

Vše o MČR a závodišti najdete na www.atletika.cz a na www.a3c.cz

 

V Jaroměři se proběhneme na krajském krosu 14. dubna. Opět na nás čekají tratě v okolí pevnosti. tentokrát to bude v Jaroměři asi hodně našlapané, mimo KP je závod také přeborem Obce sokolské a také je tento kros zařazen do seriálu  ISCAREX CUP.

O konkurenci tedy nebude nouze a všichni "běhavci" budou mít více než kvalitní konkurenci. O tom, kdo na  kros v Jaroměři pojede, se budeme domlouvat až začátkem dubna. Nyní je čas na přípravu. S chutí do toho.