← zpět na přehled

I v pekle se dá závodit!

I v pekle se dá závodit!

Brněnský stadion VUT hostil reprezentační výběry do 17 let z České republiky, Maďarska a Slovenska.Ve vedru, které by bylo i pro čerty nesnesitelné bylo k vidění velké množství výborných výkonů. Nás určitě těší, že o jeden z nich (vlastně dva) se postarala Pája "Papája" Rousková. Na čtvrtce doběhla za skvělou Ančou Hrudkovou na druhém místě v osobáku 57,76!!!A pak ještě vytáhla národní štafetu 100-200-300-400m na první místo před našlapanou sestavu Maďarska!

Naše nejlepší čtvrtkařka už při pátečním rozcvičování na domácím staďáčku naznačovala, že je na tom dobře a stejným dojmem působila i v žáru nad Brnem při posledních rozcvičovacích rovinkách, hustě kombinovaných s poléváním a chlazením.

Pája měla to nejhorší vylosování, které mohla mít. V sedmé dráze, když osmá zůstává volná, to se fakte neběhá čtvrtka zrovna nejlépe. Na druhou stranu, nebyla to úplně nová informace, věděla to už od pátečního rána a tak si to dokázala zabudovat do"programu".

Po startu vyrazila velmi ostře a tak si na dvoustovce zachovala solidní kontak na podbíhající běžkyně z Maďarska, které měly menší náskok ale ne takový aby se nedal postupně likvidovat. V posledních padesáti metrech pak nastalo pravé čtvrtkařské peklo, ze kterého vyšla za jasnou vítězkou Ančou Hrudkovou (56,49) nejlépe Pája (57,76). Třetí doběhla v osobáku Iflinger z Maďarska za 58,31 a čtvrtá její kolegyně Rendik 58,34. Slovenky už zaostaly o více než vteřinu.

Rychlou regeneraci pomohl zvládnout i fyzioterapeut, masér, kamarád Milda Martinec a za nějaké dvě hodiny opět do akce, tentokrát na švédskou štafetu. Naše sestava složená z vítězek individuálních závodů na 100m (Domská), 200m (Černochová) 300m (Hrudková) a 400m (Rousková) v prvních třech úsecích na těsno s mírnou ztrátou na Maďarky.

Pája si nepřála přebírat do závěrečného úseku na první pozici, což jí Nóra Zajovics (vítězka 400m př.-61,74) dopřála. Maďarka potvrzovala svoje čtvrtkařské kvality a uháněla směr cíl o 106!! Jenže....měla za sebou stín z Vrchovin a ten se přibližoval tak, že Jacek Přibáň, komentující celé utkání, vykřikoval něco ve smyslu ..."Rousková potvrzuje, že přijela do Brna ve veliké formě..." Posledních 70m už bylo jasné, že vítězně proběhne do cíle naše štafeta. Skvělý výkon 2:17,26! Pája běžela svůj úsek ještě lépe, než při hladké čtvrtce...za kolik to bylo nemá cenu řešit. Je to jen ruční změření, které naznačuje další možnosti na této trati v letošním roce.

 

Vše ostatní o MU17 najdete na webu ČAS.

Jeden kolega z Brna mi k výkonu Páji gratuloval po jejich, tím bych tento referát zakočil:

.."gratulace jak sviňa.."

Fotogalerie