← zpět na přehled

Horká reportáž z MČR v Táboře, přeborů v Trutnově a MS ve Slovinsku.

Horká reportáž z MČR v Táboře, přeborů v Trutnově a MS ve Slovinsku.

Cinkalo to, cinkalo .....

Atletický víkend plný medailových úspěchů!

Atletické „žně“ jsou v plném proudu a sklizeň je bohatá J. Tábor, Trutnov a Podbrdo (SLO), tam všude jsme byli a reprezentovali klub, město a stát!

TÁBOR

Především se musíme zastavit u českého šampionátu mužů a žen, který se konal v Táboře. Náš klub tam měl hned několik želízek, z nichž hned dvě mají od neděle bronzový mak up.

Pro očekávanou medaili si doběhla v závodě na 3000m překážek Míša Drábková, která letos měla dvě velice kvalitní soupeřky v Lucii Sekanové a Evě Krchové (obě USK Praha). Všechny tři by rády atakovaly hranici minima pro ME v Holandsku, ovšem ani jedné to nakonec nevyšlo. Sekanová v sólo závodě první, Krchová v druhé části naší Míše utekla a doběhla pro stříbro. Naše stálice tedy třetí a jistě spokojená s medailovým výkonem.

Druhý a přiznejme si, že naprosto zasloužený bronz, si vyskákal v dálce Kuba Nosek, který vylepšil hodnotu svého osobáku až na krásných 725 cm. Dálkařům narušila soutěž průtrž mračen, která se přehnala nad Táborem asi hodinu před koncem sportovního programu. Nic na tom nemění, že Kuba je pro nás bronzovým skokanem se zlatým odrazemJ

Parádní životní počin se povedl v sobotní soutěži kladivářů Honzovi Královi, který se dostal do finálové osmičky a následně osobákem 56,55 dokonce obsadil suprové 7. místo!!!!!

Naše štafeta 4x400m ve složení:  Kudrnáč, Žaluda, Steklík, Mojžíš skončila na 6. místě a je nám docela líto, že nemohla startovat v prvním běhu, ve kterém byly dvě volné dráhy. Navíc v A běhu startovaly dvě štafety Slávie Praha, což tedy není zrovna standardní nasazení. No nic, máme otestováno v sestavě, která poběží na srpnovém MČR do 22 let.

Do finálové osmičky, se ještě prosmýkla Káťa Maternová, startující na trati 5000m. Doběhla osmá před maminku Dášu Rychnovskou (9.) Za branami postupu do finále zůstali mladíci. Honza Žaluda sice doběhl v rozběhu třetí, ale bohužel zkušení bardi ve všech bězích předváděli spíše taktické tance, než běh a tak časy byly bídné a na postup to Honzovi nestačilo. Čtvrtkař Vojta Kudrnáč zaběhl velmi slušný výkon, ale ani jemu to na postup nestačilo. Dominik Mojžíš na čtvrtce překážek také neměl optimální den. Výsledky MČR zde: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=26168

TRUTNOV

V Trutnově se konalo třetí kolo krajského přeboru družstev žactva, na kterém naše dívky obsadily tentokrát páte místo a v tabulce jsou na průběžné 4. Pozici. Jistě stojí za zaznamenání, že Áďa Sádlová vyhrála 150m v osobním rekordu 20,10 a druhá doběhla na 60m sprinterské trati v dalším OR 8,41. Radost z vítězství si dopřála také Týna Jánská, která ovládla 100m překážek ve skvělém osobáku 15,08 a ještě byla 3. V hodu oštěpem. Pro zlato v krajském přeboru si doběhl náš rychlo-kvartet na trati 4x60m. Sestava Zuzka Sedláčková,Sany Peterová, Áďa Sádlová a Týna Jánská štafetové klání ovládla časem31,98!!! Potěšitelné je, že se týmu zapracovaly mladší dívky, které promlouvají do bodovaných umístění. Zuzka Sedláčková již stabilně skáče do dálky kolem 440 cm a běhá rychle 60m stejně jako teprve dvanáctiletá Anička Petruželková.

Ještě se musíme zmínit o našich chlapcích, kteří hostují za Trutnovský tým. Kuba Jon i Filip Krivčik vyhráli co mohli J Kuba 1500m v čase 4:38,94. Filip na 60m a 150m v osobních rekordech atakujících českou TOP 10. 60m za 7,40 a 150m 17,74. Výsledky z Trutnova zde: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=27079

PODBRDO – SLOVINSKO

Český reprezentační výběr mužů startoval na MS v horském maratonu. Podle strohých telefonických informací víme, že v konkurenci více než stovky závodníků se na 25. místě umístil český maratonský šampión Petr Pechek a hned za ním na 26. pozici doběhl náš Pavel BRÝDL. Nejlepším českým reprezentantem byl výtečně běžící Milan JANATA na 10. místě.

….a na závěr

Pepa Horák běžel ve Svitavách 110m př. v osobáku 16,30 J

…a na úplný závěr

 

Náš tým časoměřičů předváděl v posledních týdnech přímo heroické výkony, když stíhal měřit vše od Čáslavi, přes Dvůr Králové až po Trutnov…díky kluci a holky!!!!

Fotogalerie