← zpět na přehled

Foto-návraty k MČR dorostu a juniorů v hale.

Foto-návraty k MČR dorostu a juniorů v hale.

Díky spoušti Dana Šnajdra se dostáváte k řadě fotek z právě uplynulého MČR mládeže v hale. Stojí za to se galerií probrat a shlédnout nejen slušivé oblečení ale i techniku, energii a zaujetí našich závodníků. Nechci Vás ovlivňovat ale stejně si myslím, že nejluxusnější je fotka Jardy Šimka - ta těsně po odvrhu. Co vy na to?

publikoval David Šnajdr

K hodnocení naší (SK) účasti na MČR 16 - 19ti letých v hale bych chtěl říci (napsati) jen pár řádků. Více se rozepíše David Šnajdr, jeho svěřenci startovali i v sólo disciplínách a tak k tomu bude mít víc. Novoměstská větev (až na žákyně) se letošní halou příliš nezaobírá, chtěli jsme vyzkoušet jiný model přípravy a po letní sezóně si pak řekneme, jestli to bylo dobře. Myslím, že s ohledem na letošní zimičku to dobře bylo. K výkonu štafety, právě s ohledem na podmínky pro přípravu, nemám žádné špatné hodnocení. Bylo to hezký.Aleš

Gigantické centimetry, vteřiny, tep a pot pod střechou

Pět individuálních a jeden týmový start absolvovali atletky a Vojta z jilemnické diaspory* našeho klubu na halovém gigantu uplynulý víkend ve Stromovce.

Nejprve v sobotu ráno nastoupila Šárka Jiroušová na start 60 m překážek a tentokrát tam ty překážky skutečně překážely. S výsledným časem 10.00 sec. Šárka spokojená nebyla, ani já, ovšem hodinu na to se jí podařilo se zmotivovat ke krásnému osobnímu rekordu na hladké šedesátce a s výkonem 8.14 sec. jsme naopak mohli být spokojeni všichni!

V sobotu večer pak nastoupil ve vydýchané hale ke startu na 3.000m Vojta Ambrož. Snažil se zuby nehty držet tempa, taktických pokynů i soupeřů, bojoval jako lev, ale v cíli nakonec zaostal za týden starým osobákem o 13 sec. a doběhl na dvanáctém místě. Plány jsme měli ambicióznější, rychlejší, ale rozhodně se nejedná o zklamání.

V neděli jsme se těšili na dvě mílařská vystoupení dorky Káti Ducháčkové a juniorky Míši Drábkové se závěrečným kolektivně-euforickým vystoupením štafety na 4 x 200m ve složení Lída Vlčková – Míša Drábková – Týna Králová a Šárka Jiroušová.

Zatímco my, trenéři, kamarádi, rodiče a diváci, jsme se těšili, děvčata se zbytečně strachovala.

Především Káťa se de facto „vyzávodila“ ještě před startem a podle toho samotný závod pak také probíhal. Inu, Káťa si protrpěla svůj první ostrý start na Gigantu a je zase o něco zkušenější.

Poté nastoupila k závodu juniorek naše tradiční sběratelka medailí Míša Drábková a dvě třetiny závodu to vypadalo, že bude ve sbírce cenných kovů pokračovat i nyní. Ovšem jen do té doby, než ji 300 m před cílem utekl kvartet soupeřek a Míša doběhla pátá. Rozhodně žádné zklamání, ale ani placka, ani osobák. Příště, holky, zase utečete vy jim!

Zatímco na kolotoči ve Stromovce kroužily mílařky, uprostřed haly vrhal 6kg kouli Jarda Šimek. Jsa napaden záhadným hlasivkovým bacilem, mírně indisponován, bo si nemohl v kruhu zařvat, zaostal 1 m za osobákem a skončil 13.

A štafeta 4 x 200m na závěr byla jako vždy výborným týmovým výkonem, ve kterém si Lída, Míša, Týna a Šárka zaběhly osobní rekord na osmistovce a časem 1:53,67 min. zaostaly pouhých 39 setin za světovým rekordem Jarmily Kratochvílové:-)

Suma sumárum máme za sebou další z atletických svátků. Nyní trochu odpočneme na sněhu, než sleze, a můžeme začít s přípravou na hlavní sezónu!

David eŠ Jilemnický z Nového Města nad Metují 

 

* kdyby někdo nevěděl tak zde: www.wikipedia.cz/wiki/diaspora (pozn.správce)