← zpět na přehled

Dvě stříbra, jeden bronz a pět umístění ve finálové osmičce.

Dvě stříbra, jeden bronz a pět umístění ve finálové osmičce.

Juniorský a dorostenecký šampionát v Jablonci byl pro náš oddíl v mnoha případech velmi úspěšný!

publikoval Aleš Žďárský

Zatím jen velmi stručný report.

Michaela BROUMOVÁ si opět vylepšila osobní rekord, tentokrát v oblíbené disciplíně, kterou je skok daleký. V páté sérii skočila 5.85m a tím si nejen řekla o nominaci k mezistátnímu utkání juniorů, které se chystá 3.7. v Praze ale zároveň vylepšila krajský rekord osmnáctiletých juniorek, který od roku 1971 držela Libuše Špačková.

Druhé stříbro vydřel v závodě juniorů na 5000m Dominik SÁDLO,který "pětku" na dráze běžel PRVNĚ v životě. I pro Dominika je toto umístění zároveň nominací na uvedené utkání týmů Maďarska, Chorvatska, Slovinska a ČR. Dominik se nebál, běžel skutečně svižně a je třeba mu vystřihnout poklonu i proto, že do závodu nastoupil s lehčím nachlazením, které jej přepadlo ve středu před MČR. I přesto 15:50.00.

První republikouvou placku si v soutěži oštěpařů zajistil Aleš KRÁL , výkon 53.53m stačil na třetí místo a rozhodně by měla být skvělou odměnou pracovitému borci, který má oštěpařskou kariéru samozřejmě teprve před sebou.

No a další finálová umístění - Iveta Pohořelá 6. v dálce dorostenek 5.37m. Míša Broumová 6. na 100m př. 15.04. Osobní rekord v rozběhu na 400m poslal do vytouženého finále  Aleše Steklíka (51.41). Ve finále pak sice hůře ale 8. místo hřeje. Další šesté místo - Aleš Král - 40.99 v disku!

Náš tréninkový kolega Dominik Mojžíš si v rozběhu na 800m zaběhl také OR 2:02.62 a i on si mohl vyzkoušet finále. V něm pak doběhl na konečném 7. místě.

Více na www.atletika.cz

fotogalerie R.Mojžíšové na   http://profiinstal.rajce.idnes.cz/ v galerii foto Míši Broumové.

 

Díky A.Ž.

Fotogalerie