← zpět na přehled

Červencový frmol.

Červencový frmol.

Prázdniny tedy rozhodně nemáme.

Červenec nás zastihuje v pilném závodění a přípravách na Velkou cenu. Co se děje a bude dít?

Dnes odletěla do Portugalska Míša Broumová na EP ve vícebojích. Na ostrově Madeira ve sportovním  centu v Ribeira Brava bude o víkendu bojovat o body pro český tým v 1. lize EP. Vše o celé akci najdete na www.atletika.cz. Mimochodem, stadion leží v neskutečném kaňonu – údajně jedno z nejkrásnějších atletických sportovišť na světě, právě díky přírodní kulise.

V sobotu bude startovat na VC Pacova Ála Ulrichová na trati 400m. Následně se přesune do Tábora, kde v úterý poběží 800m na extraligovém mítinku. A my jí budeme držet pěsti. Do Tábora se chystají i naši mladí jinoši. Honza Žaluda poběží 800m a Alda Steklík 400m. Oba borci si tento závod asi založí do alba extra zážitků. V Táboře je to vždy veliké.

Hned po Táboře nás čeká domácí akce roku. V pátek 11. 7. pořádáme Velkou cenu, kterou již po několikáté propojujeme právě s táborskou akcí a jako tzv. Atletickou dálnici nabízíme nejen našim ale i zahraničním závodníkům. Nebudeme o nikom speciálně mluvit ale opět je o závod nebývalý zájem a bude to asi skvělá podívaná. Samotný fakt, že se jedná o extraligový mítink, na kterém bude řada atletů usilovat o splnění nominačního limitu na ME v Curychu, mluví za vše. Z našich zde budou startovat asi jen Michaela Broumová, která se stihne vrátit z Madeiry a „kluk z plakátu“ Kuba Nosek – tvář letošní Velké ceny.

No a hned v sobotu bude Ála Ulrichová startovat na mezistátním utkání mužů a žen do 22 let, které se uskuteční ve Vítkovicích. Ála by měla běžet 800m a štafetu 4x400m.

 

 

Tak ať se nám všem daří!