← zpět na přehled

Cena Metuje v pár větách

Cena Metuje v pár větách

S ilustračním fotem od Míši Broumové se vracíme k dnešnímu závodu.

54. Cena Metuje s účastí 203 závodníků ve všech kategoriích!

Ještě jednou všem děkujeme za návštěvu a přinášíme pár statistik a zajímavostí.

V dětských závodech startovalo 105 dětí, hlavní závod pak běželo 98 závodníků.

Letošní ročník byl zajímavý tím, že neměl výrazného favorita z absolutní české špičky ať už z mužských nebo juniorských kategorií. Vítězný čas Milana Janaty 33:57 je nejpomalejší za celou historii závodu od roku 1997, kdy se běhá na nové trati. Samozřejmě to není nic proti Milanovi, běžel i tak sám a bez konkurence na čele, navíc s vědomím, že další den poběží ½ maraton v Hradci Králové.

Role startéra se ujal šestinásobný vítěz CM – Vladimír Borůvka, který je legendou tohoto závodu. Zvládl to skvěle i letos – nikdo neulil a výstřel byl slyšet. Přítomen byl (tentokrát jako divák) i nejčastěji startující běžec Ceny Metuje. 35 x již běžel do Pekla a zpět Jiří Borůvka, letos pro zranění nemohl, takže od roku 1978 vynechal po druhé.

Nejstarším závodníkem na trati byl letos Jiří Soukup (*1927) z Hradce Králové, který absolvoval trať v čase 1:44:15.

Nejmladších, dvouletých bylo hned pět – Lucie Míšková, Tomáš Skřivánek, Tomáš Balcar, Daniel Krpálek, Adam Krtička – všichni logicky ročník narození 2012.

Po celou dobu závodu byl přítomen v cíli i dlouholetý organizátor atletických závodů, skvělý rozhodčí a přítel novoměstské atletiky ing. Lumír Hadinec. Neváhal, vzal si s sebou stopky a „jistil“ naše časoměřiče „ze zálohy“. Bylo nám ctí, že ve svých 91 letech opět přišel a hlavně, že neztrácí humor. O své holi, kterou používá, řekl, že na rozdíl od prezidenta republiky Miloše Zemana se o ní neopírá, ale má ji na zlé lidi.

Nejdelší cestu k nám vážila Tereza Zuzánková z Tepo Kladno. Myslíme ale, že se jí u Metuje líbilo. Vyhrála totiž závod žen a tak si také vydělala na cestu k nám i domů. Mimochodem Tereza figuruje na 9. místě letošních českých tabulek na půlmaratonu s časem 1:23:48.

Svoje kvality představili dva borci kategorie muži C – Petr Ulich (MT Nové Město nad Metují) a Martin Vacek (ISCAREX Česká Třebová) porazili všechny běžce napříč kategoriemi až na vítězného Janatu. Hmmmm mladíci, zamyslete se a potrénujte!!

Tradičně padlo 25 vánoček a dvě várnice čaje.

 

Budeme rádi, když se vám bude líbit fotogalerie, kterou bychom rádi umístili na www.sportklubnovemestonm.cz hned v pondělí 13. října. Stejně tak vás rádi přijmeme do „rodiny“ přátel na facebookovém profilu SK.