← zpět na přehled

Cena Metuje oživila údolí po 55.

Cena Metuje oživila údolí po 55.

Krásné podzimní počasí a více než 200 běžců ve všech kategoriích na startu. To byla letošní Cena Metuje.

Tradice založená v roce 1943 měla pokračování i letos. Doufáme, že stejně jako my, přistoupí k odkazu pana Horáčka i naši následovníci a dotáhnou to alespoň do 100. ročníku!

Letos opět báječné počasí, vánočka, čaj a nezaměnitelná atmosféra "sokolky" v NMNM. K tomu ten super pocit zase po roce potkávat soupeře a soupeřky, mnohdy veké kamarády, listování ve starých výsledcích a pak krásné proběhnutí podél Metuje. Letos trochu smutnější, neboť o peřejích se nám může po suchém roce jen zdát. Ale všude podzimní barvy a vzduch jako žiletky. prostě paráda.

V dětských kategoriích tentokrát 103 dětí, což je bezvadné. Smutek z toho, že nějak ubývá "běhacích" kluků, dívek bylo totiž jednoznačně více. Kdo jednou všechny ty něžné ženy ochrání tedy fakt nevíme :-)

V hlavním závodě jasným favoritem Dominik Sádlo, který na MČR v Běchovicích doběhl na skvělém 4. místě v mistrovském závodě mužů Bylo tedy jasné, že u nás bude bez vážnějšího konkurenta a také to potvrdil. Určitě potěšil nestárnoucí leoš pelouch, který ač v "B" kategorii doběhl druhý. Bok po boku si pak pro 3. a 4. místo doběhl náš Pavel Brýdl s Hollym z Polska.

Ženský závod jasně ovládla naše Michaela Drábková, která také neměla vážnější konkurenci. Vítězky posledních ročníků  Eva Vítová a Táňa Metelková mají u nás letos "áčko"!!

Na startu a k naší radosti i v cíli, skončilo všech 108 běžců a my zaznamenali příjemné události a návraty. Tak například opět startoval Jirka Soukup (*1927) z Hradce Králové - nestor českých vytrvaleckých závodů. V dresech jiných klubů ale stále tak trochu naši se představili - David Míšek, Lukáš Kozlík a Jirka Leplt. Mishák už na startu doprovázel i svého synka Jaromíra a dcerku Julču. Stejně tak doprovodili na start svoje děti i další atleti David "Jiras" Jirásek s dcerkou Emčou a synkem Šimonem, Soňa Paarová s Natálkou a Adámkem, Dan Šnajdr s dcerkami Terezkou a Nikolkou. Pavel Brýdl s dívčím duem Terezka a Lucinka, Milan Bláha se synkem Milanem. Pavel Kubec doprovodil syna Filipa. No prostě atletické návraty s přesahem jako hrom !! Jsme rádi, že jste přišli a přijeli. Doufáme, že i v roce 2016 bude na startu taková pohoda a radost.

Jak to celé vypadalo se můžete podívat i v galerii od Zdeňka Mudrocha. Spousta fotek je také na našem FB.

Tak krásný říjen a za rok AHOJ u sokolky!