← zpět na přehled

Brno - Mistrovství ČR v atletice.

Brno - Mistrovství ČR v atletice.

Příšerné počasí, kterému by odpovídal spíše termín podzimní Ceny Metuje, přineslo našemu oddílu výtečnou bilanci. AKTUALIZOVANÁ FOTOGALERIE, DOPLNĚNY ODKAZY NA VIDEO ZE ZÁVODU

publikoval Aleš Žďárský

 Pojďme se podívat na Mondo do Brna, které při MČR bičoval liják a teplota se mnohdy pohybovala kolem 10°C.
Bylo nás tam docela dost (myšleno SK) a lze asi říci, že lidem z podhůří Orlických hor a Krkonoš ta kosa spíše prospěla než vadila.

Proč to všechno nezhodnotit podrobněji, když fakt můžeme napsat, že to pro náš klub dopadlo SKVĚLE??!!!

Tři medaile 1 - 0 -2!
Splněný limit na ME juniorek!
Čtyři výtečné osobní rekordy.
Celkově pět finálových umístění!
Do extraligy získaly holky tolik potřebných 12 výkonů jejichž průměrná hodnota byla 894 bodů!

Tak co, kdo jak a za kolik?

Vezmeme to od zlata Davidova blonďatého zázraku. Míša Drábková předvedla super výkon na stýplu. Nelekla se zkušených běžkyň, od začátku se držela s Ivou Sekyrovou na druhé pozici. První kilometr 3:30, na druhém byla za 7:00 a to už šéfovala celému závodu a my viděli, že nejen zlato ale i limit na ME je doma. Do koncovky ještě Míša zatáhla no a excelovala. 10:38,45 je nový osobák, oddílák a určitě i juniorský kraják. Limit do Tallinnu byl 10:45 - Bomba!!

(podívejte se na záznam z MČR, bojovnici Míšu ve finiši zlatého závodu najdete v čase 50:50)

Na individuální, snový úspěch založila Pája Rousková už sobotním vítězstvím v rozběhu na 400m v osobáku 57,17. Nedělní finále v totálním lijavci běžela ve třetí dráze. Rozběhla rozvážně a prožila si druhou dvoustovku jak nikdy. Sbírala soupeřky a do cíle vpadla v čase, o kterém se dalo snít jen za optimálních podmínek 56,73. Nový osobák, oddílák a kraják. A hlavně bronz v kategorii žen!!

(podívejte se na záznam z MČR, Páju a její neuvěřitelnou druhou dvoustovku najdete na začátku 15. minuty)

Náš kvartet na 4x400m nějakých 45 minut po zlatém Míšině stýplu nastoupil do boje o co nejlepší umístění. Lída Vlčková výtečně sekundovala loňské štafetě Hvězdy, předává na 3.-4. pozici. Ála Ulrichová to rozhučela totálně luxusně a oživené Míše Drábkové dáva na 3. místě. Do Míši tvrdě dupe soupeřka z Pardubic ale malá stýplerka jako kdyby před chvílí nic neběžela. Odrazila asi tři útoky a předává Páje Rouskové na 3. místě. Naše čtvrtkařská jistota si umí ve štafetě zjednat pořádek a tak odráží na dvoustovce jeden, možná dva ataky a nese do cíle kolík na skvělé třetí pozici!! 3:57,23 je v té zimě a s ohledem na výkony Míši a Páji ve finále úplně neskutečný výkon.

Máme tři kovy ale to není zdaleka všechno. V sobotu se po delší době zase předvedl výborně Kamil Krunka, který běžel 5000m a zaběhl svůj druhý životní výkon - 14:57,10. Zase už je to náš "Kámoš", dokázal se vybabrat z té zimní zdravotní lapálie a doběhl pro výborné finálové umístění.

(podívejte se na záznam z MČR, závod na 5000m a pár záběrů s Kamilem najdete na začátku 12. minuty)

Jenomže...to není všechno. Ve skoku dalekém se soupeřek nelekla nejmladší z celého pole závodnic, naše Míša Broumová . Hned prvním pokusem založila 541cm, ve druhém 528cm, trochu si posunula rozběh a pak hopsla krásný osobák 563cm. No a znamenalo to postup do finálové osmičky!! To byl teda počin jako hrom.Pak už se to sice nepolepšilo ale kdo viděl tu "hegeš" co padala z nebe a klepal kosu společně s diváky na tribuně, ten smekne před každým, kdo do toho doskočiště vůbec šel. Bezvadný výkon!

A to stejně ještě není všechno. Ála Ulrichová v rozběhu doběhla po bitce na 4. místě a nepostoupila o 0,05vt 2:15,94 do finále. Navíc vylezla ze závodu slušně posekaná od hřebů. Ale vyzkoušela si velké závody a nemůže být zklamaná, zazávodila výborně a ta placka ze štafle ať je náplastí. Stejně tak i pracovité Lídě 60,81, které stejně jednou ta hranice 60,00 na čtvrtce neodolá.

Kuba Nosek v dálce 691cm a 12. místo. Kuba se prý nemohle nějak "najít" s technikou ale potvrdil, že tu "sedmičku" umí skoro vždycky - však ono to zase brzy uletí.!

Poděkování zaslouží i holky, které jely jen na štafety. Jana Vančáková a Káťa Hanušová  při nočním osvětlení vypadaly velice akčně a i díky jim, stejně jako Kátě Ducháčkové a neskutečně pracovitým "kemoškám" Nikole, Míše a Kláře z Pardubek, máme velice solidní extraligovou bilanci.

Všem Vám gratulujeme, děkujeme za výkony a věříme, že Míša V Tallinnu na ME19  a Ála v Trabzone na EYOF posunou zase svoje časy o nějaké ty setinky, desetinky - nejlépe vteřinky.

Bylo velmi povznášející a příjemné se na Vás všechny dívat. Šlo Vám to skutečně výborně!!!

FOTOGALERII DOPLNÍME AŽ DODAJÍ FOTKY KLUCI - DAVID a TOMÁŠ.