← zpět na přehled

Brambory pečený, byly málo maštěný!!

Brambory pečený, byly málo maštěný!!

Mistrovství ČR dorostu a juniorů v hale bylo ve znamení osobních rekordů a plného pytle "brambor".

V dramatické soutěži dálkařek-juniorek si nejprve pohrávala s nervy všech svých příznivců Míša Broumová. První i druhý pokus, vždy o pár milimetrů přešlápla a tak bylo o nerváček postaráno. Ve třetí sérii ale hned 557 a posun na čelo soutěže. Jenže bitva se rozpoutala i v dalších sériích a nakonec i přes zlepšení na 559 cm Míšu holky odstrkaly na 4. místo.

V rozběhu dorostenců na "čtvrtce" si výborně počínal Aleš Steklík, který náš zelený dres doplnil ještě párem zelených kompresních podkolenek, takže ladil, jako vždy :-). Vystřihl si absolutní OR 52,76 a světe div se - bylo to na postup do nečekaného finále!

Na stejné trati se pokoušela prosadit i Iveta Pohořelá, která se poslední dobou nemůže potkat se zdravím. V Praze v podstatě zopakovala svůj výkon z krajských přeborů a to šance na nedělní finále nestačilo – čas 62,72.

Sobotní představení pak ještě umocnil výkon Dominika Mojžíše, který ač startující za Sokol Jaroměř, patří do našeho jinošského seskupení, které se na stadionu zvolna profiluje. Dominik běžel v silné konkurenci, nevyvaroval se sice  nějaké té chybičky ale zaběhl výborně a přímo postoupil z druhého místa do nedělního finále osobním rekordem  2:05,89. Sobotní bilance - velmi lichotivá.

Neděle ve znamení tří finálových účastí a vše na tratích 400 nebo 800m.

Nejprve šla do souboje v závodě na 800m se specialistkami naše vícebojařka Míša Broumová, která s ohledem na svoje vícebojařské zařazení potřebuje „najít cestu“ i k neoblíbené střední trati, která straší ve snech většinu jejích kolegyň. Je trochu tristní, že pro nízký zájem závodnic se běželo rovnou nedělní finále (pro Míšu jen dobře – pro českou půlku špatně). No závod to byl dramatický, Míša odvážně větší část závodu odběhla na třetí pozici. Nakonec v posledních 300 metrech o pozici sice přišla ale v závěrečných 150m svým bojovým srdcem, vydřela nový osobní rekord 2:23,92 a 4. místo!!!

Dominika nedělní finále v přeneseném slova smyslu – zabilo. Bohužel se nedokázal oklepat z náročného sobotního závodu a neděle mu nesedla tak, jak bychom si všichni přáli. Do cíle doběhl na sedmém místě, což je náramné umístění, které bychom před MČR všichni brali. Čas nad 2:12 ukázal, že dvě půlky během 24 hodin, je porce, na kterou musíme nejprve výborně připravit „běžecký žaludek“. Ale za sobotní osobák jednoznačná pochvala!!!

Závěrečná tečka našeho působení v podání Aleše, který vykazoval před startem jisté známky stoupající nervozity. V šestičlenném finále ale o nervy nebyla nouze, na to „dojel“ jeden z favoritů – Jáchym Procházka z Ústí, který ulil. Po startu se rozjela slušná „palba“ na čele závodu a bylo příjemné vidět, že to je závod, do kterého Aleš patří. Jeho prvních 200m za rovných 25,00, konečný čas o 0,01vt lepší než v sobotu – takže miniosobák a čas 52,75 a báječné 4. místo.

Ať Vám to všem nalije novou chuť do tréninku a závodění a hned jak ukončíme halovou sezónu (příští sobotu a neděli Honza Žaluda a Vojta Hájek v Jablonci nad Nisou) se vrhneme na jarní práce J

Přiložená fota z přístroje Míši Broumové.

Fotogalerie