← zpět na přehled

Babička by měla radost!

Babička by měla radost!

Běh Babiččiným údolím 2016.

V Ratibořickém údolí se v neděli běhalo a my byli u toho!

Hráli jsme hned dvě role. První rolí byla vlastní příprava akce. Po roční pauze jsme byli jedním z organizátorů a myslíme si, že po vychytání chyb z minulých let jsme společně s MaS Mezi Úpou a Metují uspořádali vcelku zdařilý závod☺ Nakonec 282 běžců a běžkyň v hlavním závodě, který měřil 6km a kolem 180 dětí na dětských tratích – to řadí tento závod mezi ty větší v našem regionu.

Naše druhá role byla ryze sportovní. Ve všech kategoriích, se představily čtyři desítky závodníků v dresu SK Nové Město nad Metují. To je moc prima a jsme rádi, že nejen Ti nejstarší, ale i Ti mladší nás tak skvěle reprezentovali. Naše zelená trika s černým logem byla skutečně vidět.

Hlavní závod opanovali Lukáš Kozlík a Kamil Krunka. Lukáš je náš oddílový odchovanec, který atletické začátky strávil na našem stadionu a svojí dynamiku a rychlost teď po běžecké-vytrvalecké přípravě zúročuje v dresu pražské Sparty a drze nám poráží Kamila ☺. Kamil pendluje mezi Berlínem a Náchodem a jsme rádi, že drží pohromadě zdravotně, což je příslibem pro ligové závody na dráze. Nutně musíme smeknout před osmatřicetiletým Františkem Vagenknechtem z Jičína, který se vklínil mezi „zelený blok“. Hned za ním totiž na 4. – 6. místě další naši borci, které přivedl do cíle nejmladší Vojta Hájek. Ten hned po doběhu šel poplácat po ramenou pátého Milana Vlčka (vypadalo to, že si kluci na trati vzájemně dodávali podpory). Šestý doběhl univerzální vytrvalec Jirka Čivrný.

Ženskou kategorii ovládla podle očekávání naše Míša Drábková, která „vystřihla“ i Aleš Steklíka, jenž následně proplakal neděli ☺.

Co k závodu dodat? Příjemné dopoledne, které nás po zimním trénování vytáhlo ven a vlastně nastartovalo sezónu pod širým nebem. Tak ať nám to běhá, skáče, vrhá a hází pokud možno s pevným zdravím v zádech.

Výsledky na www.sportchallenge.cz

 

Menší foto galerie je na našem FB profilu a jiné fotky, tentokrát od Davida Šnajdra, najdete pod tímto reportíkem.