← zpět na přehled

Atletika v září rozhodně nespala

Atletika v září rozhodně nespala

Od mistrovství ČR až po krajské soutěže. Čtěte co se událo!

Smršť sportovních výkonů během 8 dní

MČR žactva v Plzni/ Finále přípravek na domácím stadionu/ Corny pohár ve Dvoře Králové nad Labem/ MČR družstev v Opavě/ MČR v silničním běhu na 10km Běchovice – Praha/

Tak se hezky posaďte a čtěte.

Do Plzně na MČR žactva odjela 20. září naše čtveřice žákyň s cílem vylepšovat osobní rekordy a „vystrkovat růžky“. Obojí se podařiloJ. Tereza Škodová si v rozběhu na 300m řekla novým osobním rekordem 41,75 o nedělní finále. Áďa Sádlová se pustila do souboje se staršími soupeřkami na půlce nebojácně a byl z toho prakticky vyrovnaný osobní rekord 2:27,17. K tomu moc příjemné zjištění, že Adéla přestává mít problém s akcelerací v koncovce závodu. Paráda. Nedělní finále se Terce opět vydařilo, vylepšila osobní maximum na 41,56 a obsadila velmi lichotivé 5. místo!! Celá naše sestava se pak představila v závodě štafet na 4x300m. Štafety jsou koření atletiky a my jsme rádi, že opět máme nadějnou sestavu, která může v budoucnu navázat na „zlaté časy“ našich kvartet, která sbírala tituly a medaile v posledním dvacetiletí. Viďte - Pavlo Borůvková, Romano Kalousová, Vlasto Ansorgová, Renato Hejnyšová, Markéto Poláčková, Petro Lochmanová, Žaneto Václavková,Terezo Zemanová, Jano Cvikýřová, Aneto Žďárská, Ivano Johnová, Ančo Rohulánová, Pavlo Zavoralová, Káťo Hanušová, Zuzko Rousková, Pájo Rousková, Lído Vlčková, Míšo Drábková, Alčo Ulrichová, Míšo Broumová. (Pozn. TO JE TAKOVÁ MALÁ ODBOČKA DO HISTORIE K DÍVKÁM, KTERÉ PŘIVEZLY DO SK MEDAILE Z MĆR ZE ZÁVODŮ ŠTAFET J - omluva pokud jsem na někoho zapomněl).

No a tak zpět do Plzně, naše čtveřice – Áďa Sádlová, Sandra Peterová, Míša Vítková a Tereza Škodová – zabojovala tak kvalitně, že opět vylepšila oddílový rekord až na čas 3:01,22. Troufám si říci, že s ohledem na mládí této disciplíny, je to i rekord krajský. Celkově 13. místo z pětadvaceti štafet a spokojenost s tím, jak se naše mladé závodnice v Plzni předvedly!!!

Doma v NMNM jsme pořádali 24. září finále krajské soutěže přípravek, do kterého se probojovala i naše děvčata z líhně, kterou vedou naše trenérky přípravek. V konkurenci děvčat Hradce Králové, Jaroměře, Dvora Králové a Plhova, neměla naše šestice zatím šanci. Máme ale radost, že se v rámci soutěže prosazují v absolutním pořadí nově „blikající hvězdičky“ Zuzka Sedláčková (11let) a Kuba Vysoký (9let). Samozřejmě, že s nimi se na další ročník soutěží těší všech více než 80 dětí z naší atletické přípravky.

Hned 25. září se ve Dvoře Králové sešla středoškolská elita našeho kraje při finále Corny poháru (dříve Středoškolský pohár). Gymnázia z Náchoda a Rychnova nad Kněžnou reprezentovali kluci a holky startující v barvách našeho SK. A docela se dařilo, padlo totiž hned několik osobních rekordů a navíc tým z J.G. Náchod postoupil do celostátního finále. Nejprve se vytáhl Dominik Mojžíš, který vyhrál dálku výkonem 644 cm. S ohledem na to, že Dominik s dálkou v letošní sezóně jen lehce „laškoval“  a věnoval se čtvrtce a 300m př. – je to pěkný výkon. Dominikovi navíc dálka docela „sluší“ a asi bude mít v přípravě na rok 2015 o další aktivitu postaráno. Další osobáky padly na čtvrtce. Alda Steklík, vyrazil na trať s Dominikem Mojžíšem v zádech a nakopal to bez nějakých obalů pěkně ostře. V cílové rovince se nesesypal a byl z toho výkon 50,90 – což je pro Aleše premiérová návštěva pod čas 51,00 J Ve druhém běhu se o více než vteřinu vylepšil také Dan Koch, ten posunul osobní maximum z času 53,91 na pěkných 52,82. Pro hezký výkon na dvoustovce dívek si doběhla Terka Škodová, která časem 26,25 nedala šanci žádné soupeřce a polepšila z 27,06 o pořádný kus. Trochu smůlu měl Honza Žaluda, který sice ovládl závod na 1500m ale stylem start-cíl, se nedá běžet TOP čas – tentokrát 4:20,43. Budeme věřit, že se kluci ještě vylepší na celostátním finále, které se koná v Břeclavi 6.-7. října.

V sobotu v Opavě startovala na MČR družstev juniorek Míša Broumová, která v této soutěži hostovala dva roky za AK Olymp Brno. Míša ovládla soutěž dálkařek výkonem 573cm, byla čtvrtá v hodu oštěpem letos nejlepším osobním výkonem 35,82 a k tomu přidala ještě čtvrté místo ze 100m překážek. Na konto Brna tak přidala 25 bodů a pomohla získat titul mistryň ČR. Na konci sezóny si tedy dopřála po čtyřech stříbrných i tu nejcennější placku z MČR.

Běchovice – Praha. Tradiční podzimní kultovní závod, který je zároveň českým mistrovstvím kategorií dospělých a juniorů se běžel v neděli. V historii tohoto závodu jsme díky našim úspěšným juniorům zapsáni i v listině mistrů. V roce 1999 vyhrál tento prestižní závod Tomáš HAROM, v roce 2005 se radoval z titulu Kamil KRUNKA a v loňském závodě exceloval Dominik SÁDLO časem 32:10. Dominik byl na startu i letos a opět velmi úspěšný. Časem 32:02 získal stříbro za Jakubem Zemaníkem (31:47). Oba borci byli zdatnými sekundanty i naší mužské špičce, vždyť lepší než oni byl jen vítězný Petr Vitner (31:20) a druhý v cíli Milan Kocourek (31:31). Kuba Zemaník i Dominik Sádlo se svými časy zařadili do juniorské TOP 10 v celé historii juniorských Běchovic. Obrovská gratulace Dominikovi k takovému zakončení sezóny, která byla veleúspěšná, velmi dlouhá a náročná!