← zpět na přehled

57. Cena Metuje měla na startu 215 běžců!

57. Cena Metuje měla na startu 215 běžců!

Tradice založená v roce 1943 byla opět posunuta o další ročník vpřed.

V sobotu 7.října jsme se opět sešli u sokolovny abychom drželi tradiční zvyk a prožili dopoledne s Cenou Metuje. Letos byl náš závod prvně součástí běžeckého poháru Primátor cup. Další premiérou bylo čipové měření závodu, které jsme již dávno chtěli zavést. Díky podpoře hlavního partnera celého poháru, jsme čipy konečně nasadili a bylo to skvělé. Rychlé výsledky, krátká administrace v závodní kanceláři, přehlednost v kategoriích. Už nikdy jinak :-)

V dětských kategoriích startovala necelá stovka dětí. Pokud to zevšeobecníme, pak můžeme směle prohlásit, že čím mladší děti, tím více závodníků. Smutný je již nějaký čas pohled na startovní listiny staršího žactva, pak je to čím dál veselejší.

Hlavní závod opět opanoval náš Dominik SÁDLO, který si doběhl pro další vylepšení svého traťového maxima. Druhý byl další " SK držák" Kamil KRUNKA a třetí náš bývalý borec Lukáš KOZLÍK, reprezentující železnou Spartu Praha. Závod žen režírovala Táňa METELKOVÁ ze Sokola Hradec Králové.

K reportíku přidáváme pár obrázků od pana Zdeňka Mudrocha a odkazujeme se na náš facebook (fotogalerie) nebo na www.sportchallenge.cz (výsledky).

Mějte se krásně a zase za rok??