← zpět na přehled

Werbung pro barage

Dokážeme se v závěru náročné sezóny ještě vzepnout?

Je to skoro k nevíře, ale nachýlil se konec další atletické sezóny, v novodobých podmínkách SK již sezóny 20.  A s ním vyvrcholení týmových soutěží. Velkou radost nám po celý rok dělala děvčata v extralize. Po loňském postupu se v elitní společnosti deseti družstev umístila na lichotivé pozici (6.) ve středu tabulky a do sobotního finále nastupují s klidem, že mají zajištěnu extraligovou příslušnost minimálně pro příští sezónu.

Zcela jiné problémy má družstvo mužů, které v 1.lize skončilo na předposledním (7.) místě a musí v neděli 18.9. zabojovat v baráži o udržení. Rádi bychom z tohoto místa vyburcovali všechny členy týmu k hojné účasti, jednak abychom mohli obsadit co největší počet disciplín, ale také se je pokusit obsadit rovnoměrně. A, samozřejmě, v nich bodovat. 

Členové družstva a jejich trenéři vědí, kde nás „tlačí bota“; téměř neobsazujeme vrhačské disciplíny (příslibem je výrazné zlepšení kladiváře Honzy Krále na právě uplynulých „22“), ani v bězích to zatím nebyla taková jistota jako v minulosti (zraněný byl celou zimu Kamil Krunka (od 1500m do 10000m), více než rok neběhal Milan Vlček (400m, 800m), snad svou formu pro baráž vygradují Lukáš Kozlík, Jirka Leplt (400m, 800m) s Vojtou Ambrožem (od 800m po stýpla); třeba už bude po dlouhém zranění fit i hostující Lukáš Mašín (400m, 800m), posila ze spřátelených Pardubic. S těmito tratěmi úzce souvisí i štafety 4 x 400m. Celoročně lepší účast v ligových kolech jsme si slibovali od vytrvalců Pavla Brýdla, Jirky Čivrného, Michala Kunsta nebo hostujícího Milana Janaty. Přijďte, kluci, teď na tu baráž!    

Chceme zachovat prvoligovou příslušnost! A víme, že na to máme! Sejdeme-li se v neděli 18. září v Praze na Slávii kompletní, s odhodláním jsme stejně jako před dvěma lety na stejném místě schopni 1.ligu mužů v Novém Městě nad Metují udržet.

Jedná se o desetiutkání paralelně v ČR (18.9.) a na Moravě (17.9.) a samotný postup resp. udržení z předních míst každé ze skupin je pro mě dost složitou matematikou. Ovšem s ohledem na denní „zpoždění“ české baráže za tou moravskou to třeba už někdo chytřejší bude vědět. Nicméně bude lepší nekalkulovat, nýbrž makat! 

       

Potvrzení startů, přání o dopsání přihlášky, informace o dopravě atd. volejte buď Liborovi eŠ na 602-117121 (libor@sportklub.cz) nebo Davidovi eŠ na 724-080831 (snajdrcpv@volny.cz).

Těším se na setkání se závodníky a příznivci v neděli na Slávii!