← zpět na přehled

"Slyšelas´? Už dvakrát holky byly v kvalifikaci o extraligu, my máme třetí pokus"

Ano 4. září jedou naše ligové ženy a slečny bojovat do Olomouce o extraligovou příslušnost. Kdo jede a s kým budeme porovnávat síly?

Do Olomouce vystartujeme z Náchoda v 6.45 a N.Města v 7.00. Kolem tohoto času by měla být na "domovské stanici" i skupina "horalek" s Davidem.

Na Hané začíná program v 11.00 hodin - mohlo by se jet i později, jenže je v 10.00 porada a také člověk nikdy neví, co se na cestě může udát. Tak si ten čas zapište do svých mobilů, notesů, případně za uši.

Čeká nás  7 družstev, která budou mít asi stejné cile jako my - tedy předvést co nejlepší výkony. Jsou to:

AK Škoda Plzeň - letos v extralize 8. místo za zisk 173 pomocných a 8 hlavních bodů (tým s řadou kvalitních závodnic)

AC Česká Lípa - letos v extralize 9. místo za zisk 177 pomocných a 8 hlavních bodů (staré známé z naší ligové soutěže minulých let)

Sokol České Budějovice a AC Sparta Praha - nejlepší družstva skupiny A 1. ligy

Sokol Kolín - druhý tým naší letošní skupiny

AK Zlín a Lokomotiva Břeclav - nejlepší družstva skupiny C 1. ligy, která sídlí na Moravě

Program kvalifikace:

Je v podstatě obdobný jako bývá klasický prvoligový program. Jen se rozšiřuje o další disciplíny. Nám asi vůbec nevadí, že je přidán závod v chůzi na 3000m a pak se rozšiřuje ještě o další delší běžeckou disciplínu. Mimo závodu na 5000m bude ještě 3000m překážek. Samozřejmě, že jsou na programu všechny skoky, hody, vrhy, štafety.

Naše barvy bude hájit v tom nejlepším případě dvacítka závodnic. Budeme sice bez Martyny z Wroclawi, Páji, Anči a Adély. Proti 4. kolu v Jičíně už ale mají být Nikola, Lenka, Ála, Martina, Tereza a Káťa. No tak uvidíme!!

Časový pořad najdete na www. atletika.cz  v kalendáři.

Nezapomeňte dresy, na kvalifikaci si nemůže nikdo dovolit nějaké experimenty v sektorech ani na dráze.