← zpět na přehled

Robert Hurdálek čile vykročil do sezóny!

Robert Hurdálek čile vykročil do sezóny!

Robert Hurdálek (19) dostal důvěru Českého svazu atletiky a nominoval se do reprezentačního výběru juniorů pro mezistátní utkání v chůzi na 10 km.

publikoval David Šnajdr

To se uskutečnilo v sobotu 2.dubna 2022 v rámci 90.ročníku chodeckých Poděbrad. A nevedl si vůbec špatně! Od startu nasadil s ohledem na své dosavadní možnosti svižné, nikoliv však přehnané tempo, které poměrně vyrovnaně udržel po celý závod. Výrazným zlepšením OR na 48:21 min. došel v nabitém startovním poli na celkovém 32.místě, do hodnocení MU na místě 15. a svým týmovým kolegům Adamovi Zajíčkovi (2., resp.1., 42:19) a Jaromíru Morávkovi (3., resp. 2., 42:36) zdatně sekundoval při zisku 1.místa juniorského družstva ČR!

Robert H. si nominaci na MU „vydupal“ už v únoru na halovém MČR, kde v závodě juniorů na 5.000m chůze došel za oběma zmíněnými soupeři na 3.místě.

Robert tak letos získal už třetí (bronzovou) republikovou medaili a hned při reprezentační premiéře také zlatou z mezistátního utkání družstev. Spokojený může být rovněž s výrazným výkonnostním posunem! V Poděbradech se šla také obě MČR mužů a žen v chůzi na 20 km. V závodě žen nás reprezentovala Lenka Borovičková, která došla na 6.místě v čase 2:03:03. Tož, jen tak dál!

 

Fotogalerie