← zpět na přehled

Prvoligový zpravodaj č: 1/2004

Pro náš podhorský oddíl byla letošní příprava velice komplikovaná, na halové závody šla většina závodníků bez speciálního tréninku.

SK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ                SK Nové Město nad Metují         www.sportklub.cz

  1. října 943. 549 01 N.Město n.Met.Oddíl atletiky                  e-mail:sportklub@quick.cz

Atletický zpravodaj 1/2004

 

Obsah:             1)         Halová sezóna

2)                  Přestupy a hostování

3)                  Soutěže družstev

4)                  Mistrovství ČR jednotlivců

5)                  Krajské přebory jednotlivců

6)                  Akce na našem stadionu (jaro) – informace pro rozhodčí

 

1)                 HALOVÁ  SEZÓNA

Pro náš podhorský oddíl byla letošní příprava velice komplikovaná, na halové závody šla většina závodníků bez speciálního tréninku. Několik startů na „veřejkách“ a dva-tři tréninky v tunelu v Pardubicích určitě nemohou na halové specialisty stačit.

I tak se však povedlo několika našim závodníkům(nicím) předvést velice pěkné výkony, včetně hodnotných osobních, oddílových a krajských rekordů.

Absolutorium si za výkony v hale zaslouží dvojice Petra Lochmanová – 2. místo na 800m při MČR v krajském rekordu 2:05,43 a Ivana Johnová za svůj čas 57,34 z rozběhu na 400m při MČR, který je krajským rekordem osmnáctiletých juniorek, ve finále pak 5. místo.

Další dva zápisy do krajské rekordní listiny zaznamenaly Marcela Vondřejcová – bronzová z MČR žactva, která proletěla 60m za 8,10 a také juniorka Lenka Lantová za 11,89m z vrhačského sektoru koulařek – 5. místo.

Medailového úspěchu na MČR dosáhla  Anča Rohulánová, která v závodě na 1500m doběhla v čase 4:54,17 na třetím místě.

Na krajských halových přeborech získali naši závodníci 12 titulů:

Jarda Vondřejc 60m – 7,13; Marcela Vondřejcová 60m a 150m – 8,14 a 19,75; Ivana Johnová 400m – 58,53; David Míšek 800m – 1:58,22; Jana Cvikýřován 800m 2:18,70; Anča Rohulánová – 1500m – 4:58,25; Honza Kadeřávek 60m př. – 8,96; Jirka Horák výška – 185; Žaneta Václavková výška, trojskok,koule – 164 – 10,82 – 11,66.

Nutno podotknout, že se řadě našich závodníků nevyhnula nejrůznější onemocnění, zranění, a prázdninové pobyty, proto také některá naše želízek nestartovala na MČR (Cvikýřová, Krunka, Rousková, Jiří Vondřejc, Jan Vondřejc), tak snad v létě.

Podrobné výsledkové listiny z MČR  v hale lze stáhnout ze stránek www.atletika.cz/výsledky.

 

2) PŘESTUPY A  HOSTOVÁNÍ

Jak už to na jaře bývá, dochází v atletických oddílech k různým přesunům závodníků. Někteří odcházejí na tzv. hostování – tedy jednosezónní účinkování v jiném oddíle a to pouze v soutěžích družstev, jinak je závodník stále členem svého kmenového oddílu. Jiní ohlásí přestup – v tomto případě odchází závodník do jiného atletického oddílu a přestává být registrován u svého mateřského klubu.

 

PŘESTUPY:

Kdo odešel ?               Jan Vondřejc   -          Hradec Králové

                                   Jiří Vondřejc    -          Hradec Králové

                                   Aleš Zavoral    -          Hradec Králové

                                   Pavla Zavoralová-        Hvězda Pardubice

 

 

 

Kdo přišel ?                Roman Winter -           Rumburk - chůze

                                   Jan Soumar -               Sparta Praha- oštěp

Kateřina Hlavová-       USK Praha - oštěp

 

HOSTOVÁNÍ:

Kdo odešel nebo         Jana Cvikýřová-          Jablonné v Podještědí              - pouze kat. mládež

má nakročeno k         Ivana Johnová  -         Jablonné v Podještědí                          -„-

hostování?                  Lenka Lantová-           Jablonné v Podještědí                          -„-

                                   Anna Rohulánová-       Jablonné v Podještědí                          -„-

                                   Zuzana Rousková-       Jablonné v Podještědí                          -„-

                                   Ayiku Oman -              Ústí nad Orlicí                                     -„-

Kamil Krunka -           Ústí nad Orlicí                                     -„-

Jan Suchánek   -          Týniště n.Orlicí

                                   Ivo Rufer -                   Týniště n.Orlicí

                                   Aleš Petrov -               Týniště n.Orlicí

 

Kdo přichází?             Alina Jazdzewska         Polsko -          výška, dálka, trojskok

                                   Anna Kozlakowska     Polsko -           kladivo, disk

                                   Kateřina Marešová      Jičín -               koule, disk, výška

                                   Kateřina Dufková        Jičín -               koule, disk

                                   Marcin Kaczocha        Polsko -           výška, dálka, trojskok

                                   Damian Grzela Polsko -          100m,200m

                                   Bartosz Kubik             Polsko -          dálka, trojskok, 100m

                                   Petr Beneš                   Dobruška -      400m,4x400m

                                               Jan Michl                     Dobruška -       disk

                                   Petr Dědek                  Dobruška -       výška, koule

                                              

3)      SOUTĚŽE  DRUŽSTEV

V letošní sezóně bude náš klub reprezentovat čtveřice družstev – muži a ženy v 1. lize ,

mladší žáci a žákyně v krajském přeboru.

  1. LIGA – 22.května – Litomyšl; 5. června Liberec, 10.července Stará Boleslav;
  2. srpna Liberec(pořádá náš oddíl);4. září Kolín-muži, Čáslav-ženy.

Ženy: SK Týniště nad Orlicí, AC Slovan Liberec, AC Pardubice (sestup z extraligy),

AC Česká Lípa, SK Nové Město nad Metují, Hvězda Pardubice, AC Čáslav, Slavoj Stará Boleslav.

Muži: AC Pardubice, Slovan Liberec, SK Nové Město nad Metují, LIAZ Jablonec nad Nisou, Sokol Kolín, Hvězda Pardubice, Jiskra Ústí n.Orlicí, Sokol Hradec Králové

 

V obou kategoriích velice silná soutěž, v řadě disciplin porovnatelná s úrovní extraligy.

Pro závodníky jedna z nejlepších závodních příležitostí v sezóně, pro oddíl a SK jedna z priorit sezóny. Věřme, že družstva mužů i žen sehrají v soutěžích jednu z hlavních rolí.

 

Vedoucí družstev: Libor Šnajdr (muži), Aleš Žďárský (ženy)

 

Krajský přebor mladšího žactva – 19.5. Nová Paka; 9.6. Solnice; 16.6. Hradec Králové;

  1. 9. Dvůr Králové nad Labem

Vedoucí družstev: Soňa Paarová

 

 

 

4)         MISTROVSTVÍ  ČR JEDNOTLIVCŮ:

  1. 3.                           chůze na 20 km mužů                         Poděbrady

24.4.                            půlmaraton                                         Domažlice

19.-20.6.                    dorost a junioři na dráze                       Liberec

25.-26. 6.                   muži, ženy na dráze                              Plzeň

30.7.-1.8.                    víceboje všech kategorií                      Hradec Králové

11.-12.9.                     muži,ženy do 22 letna dráze                Hodonín

                                   žactvo na dráze                                   Ostrava

18.9.                           muži 50km chůze                                 Přerov

26.9.                           silniční běh muži, ženy, jun.,dor.           Běchovice

20.11.                         kros všechny kategorie                        Bruntál

 

5)      KRAJSKÉ PŘEBORY JEDNOTLIVCŮ:

18.4.                           přespolní běh všech kategorií               Nové Město nad Metují

29.5.                           muži a ženy na dráze OPEN                Hradec Králové

6.6.                             starší žactvo na dráze                           Hradec Králové

12.6.                           dorostenci,dorostenky na dráze           Ústí nad Orlicí

13.6.                           mladší žáci a žákyně na dráze               Dvůr Králové n.Labem

3.-4.7.                         desetiboj mužů a juniorů                      Nová Paka

8.8.                             dlouhé překážky muži+dorostenci        Nové Město nad Metují

                                   5km chůze na dráze OPEN                 Nové Město nad Metují

9.-10.10                      víceboje ml. a st. žactva                      Týniště nad Orlicí

9.-10.10.                     víceboje dorost + ženy                        Litomyšl

23.10.                         silniční běh muži a ženy                         Hronov – Náchod

 

6)      AKCE NA STADIONU  V  NOVÉM  MĚSTĚ  NAD  METUJÍ

 

Sraz rozhodčích

18.4.    neděle             krajský přebor v krosu                     9.00

6.5.      čtvrtek            okresní kolo v atletice                      13.00

12.5.    středa             atletický čtyřboj st. žactva               8.30

17.5.    pondělí            atletický čtyřboj ml. žactva              8.30

25.5.    úterý               okresní kolo Poháru rozhlasu           8.00

8.8.      neděle             Velká cena Nového Města             

                                   + ČP ve vrzích vozíčkářů                  8.30

21.8.    sobota             l. liga mužů a žen (pořádáme v Liberci) – zvláštní autobus

21.9.    úterý               Středoškolský pohár Corny             8.00

30.9.    čtvrtek            okresní kolo v krosu                         13.00

4.10.    pondělí            krajské kolo Běhu mládeže              13.00

9.10.    sobota             Cena Metuje (u sokolovny)             8.00

 

VELMI  PROSÍME VŠECHNY  NAŠE  ROZHODČÍ  A  SPOLUPRACOVNÍKY  O

AKTIVNÍ  ÚČAST  NA  UVEDENÝCH  ZÁVODECH !!!!

 

 

 

 

 

 

Potvrďte zasláním návratky na adresu: SK oddíl atletiky, 28. října 943, 549 01 Nové Město nad Metují nebo e-mailu na adresu : sportklub@quick.cz- svojí účast. Případně volejte na tel. číslo:

 605 517 888 (Aleš Žďárský).

 

 

Všem aktivním závodníkům, jejich trenérům, rozhodčím a přátelům atletiky přejeme pevné zdraví a co nejvíce radosti ze života.

 

                                                           Za výbor atletického oddílu

 

                                                           Aleš Žďárský

                                                          

 

 

 

 

----------------------------------------------------návratka-----------------------------------------------

 

Já níže podepsaný potvrzuji zájem a aktivní účast na soutěžích pořádaných oddílem atletiky SK Nové Město nad Metují v roce 2004.

 

 

Příjmení a jméno:

                              -------------------------------------------------------------

 

Adresa:               --------------------------------------------------------------

 

Kontaktní telefon: ----------------------------------------------------------

 

Předpokládám, že se zúčastním následujících akcí (vypiš):

 

 

 

 

 

 

 

                                                                       Podpis:

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------