← zpět na přehled

Prolínací kolo atletické ligy družstev mužů 2009

Novoměstští atleti udrželi I. ligu.

 • Družstvo mužů Sportovního klubu Nové Město nad Metují v sobotu v baráži uhájilo příslušnost k elitní I. lize.
  Ztráta prvoligové příslušnosti a sestup do II. ligy hrozil novoměstským mužům po nevydařených třetím a čtvrtým kole v průběhu prázdnin, kdy zejména vlivem neúčasti některých opor a ne zcela efektivního obsazení některých disciplín.
  Nicméně hrozba sestupu družstvo semknula a v sobotu v baráži nenechalo nikoho na pochybách, že do I. atletické ligy patří. V utkání deseti celků o 24 závodnících v 17 disciplínách královny sportu, které se uskutečnilo na stadionu pražské Slavie, obsadil SK Nové Město nad Metují druhé místo. První dva celky postoupily resp. uhájily účast v I. lize. Osm zbývajících sestoupilo nebo se vrátilo do II. ligy.
  K nejúspěšnějším disciplínám SK patří běhy na střední a dlouhé tratě, chůze, kladivo a v případě plné účasti polských posil i sprinty a skoky do dálky a výšky.
  V sobotní baráži své disciplíny vyhráli: Patryk Cwiek – POL (100 a 200m), Radek Groh (1500m a 5000m), Marcin Kaczocha-POL (výška), Jan Bartůněk (kladivo), David Šnajdr (5km chůze).
  Družstvo mužů tak bude i příští rok nastupovat v prestižní prvoligové soutěži spolu s družstvem žen a SK Nové Město n.Met. se tím pádem bude moci ucházet o pořadatelství jednoho z utkání na svém stadionu. Vedle výhody domácího prostředí pro závodníky a závodnice by to byla příležitost i pro Novoměstské a příznivce královny sportu ze širokého okolí shlédnout co do počtu startujících, disciplín i co do kvality velmi zajímavé, atraktivní závody.
  Spolu s oslavami udržení se mezi elitou si vedení Sportovního klubu už nyní láme hlavu nad tím, jak družstvo personálně poskládat, jaký rozpočet pro to sestavit, kde peníze zajistit a jaký zvolit termín ligového dvojutkání resp. jak sestavit kalendář všech atletických, školních, fotbalových a paralympijských akcí, aby se prostorově a časově do areálu SK vtěsnaly.
 • /dav/
 • Přeexponovaný víkend byl pro naší atletiku úspěšný.
  Chlapské družstvo hájilo (a úspěšně) ligovou příslušnost pro sezónu 2010 v Praze na Slávii.
  V podstatě se v řadě případů jednalo o sebeobětování – kluci šli do akce s odhodláním a na plné pecky. Řada vítězství v disciplínách, „trojkombinace“ v podání Kamila (800m,1500m a 5km) ale i drobné bodové zisky – to vše udělalo výsledek, který nás v 1. lize pro příští rok udržel. Můžeme si „odfajfkovat“, že je splněno a hned se opřít do sestavení týmu, který bude ještě kompaktnější a silnější než tomu bylo letos.
  Všem borcům gratulace a poděkování za skvělé výkony a týmového ducha!!!
 • /ales/
 • výsledky SK