← zpět na přehled

Naši vytrvalci v PRAZE

Naši vytrvalci v PRAZE

Kamil, Pavel, Jirka a Míra zanechali stopu u Vltavy.

publikoval Kamil

Běžci SK a Nike Run Prague

 

Zatímco na našem stadiónku probíhaly boje o mistrovské tituly v kategorii žactva, tak mužská běžecká sekce SK reprezentovala oddíl v hlavním městě.

Nutno podotknout, že si naši běžci vedli skvěle a v šestitisícovém startovním poli se rozhodně neztratili. Jako družstvo obsadili vynikající třetí místo, když před nimi se umístili pouze družstva z Brna a Prahy.

Tato běžecká masovka se těšila zájmu více než šestitisícovek startujících převážně z řad rekreačních sportovců. Nicméně na startu se sešla téměř kompletní česká běžecká špička, která se vydala na desetikilometrovou trať do centra Prahy. Tudíž bylo postaráno a atraktivní prostředí s výraznou podporou diváku jak z řad turistů tak residentů.

Závod byl poznamenán tropickým počasím, které mnohým hobby běžcům nesvědčilo. Několik z nich bylo nuceno vyhledat pomoc zdravotníků, jelikož přecenili své síly. To se ovšem netýkalo kvarteta SK, jenž na trati neutrpělo žádný kolaps, což se projevilo ve výsledkové listině. Kompletní výsledky jsou zde

http://www.nikerunprague.cz/vysledkova-listina/.

Umístění jednotlivců reprezentujících SK:

Kamil Krunka - 3.místo, Pavel Brýdl – 13., Jirka Čívrný – 15. Míra Holub – 23.

Na závěr bych rád osvětlil, proč se neběželo v oddílových dresech. Přece jen tisícovky běžců a sportovců oblečených do trika jediné sportovní značky v centru milionového města je slušné promo a záměr pořadatelů byl více než zřejmý. Tolik k tomu, proč všichni účastníci vypadají jako "bílé ovce s černou fajfkou“.

 

P.S. Podívejte se na krátkou fotogalerii, kterou doplníme brzy o fotky ze stupňů vítězů, kde jsme kvůli focení před "černou fajfkou" strávili chvíli více než dlouhou :)

 

Kamil