← zpět na přehled

Jak jsme přišli k 32 ligovým bodům?

Jak jsme přišli k 32 ligovým bodům?

Při procházce Olomoucí, přece!

Ligové soutěže družstev každoročně zahajují s velkým předstihem chodci. A možná už desítky let se tak děje na okruhu ve Smetanových sadech v Olomouci.

Při letošním vítání jara tam v sobotu 7.dubna nastoupil kvartet Novoměstských ve složení Radek Pařízek, Josef Smola (oba hostující) a patrioti Vojta Ambrož a David Šnajdr k závodu na 20km a získal slibných 32 bodů započítávaných do 1.ligového kola skupiny B (26.5. v Jablonci n.N.).

Svou ligovou skupinu „B“ vyhrál s převahou R.Pařízek (1:39:45 hod.), na 3.místě došel Pepa Smola (1:49:43), čtvrtý Vojta Ambrož (1:50:35) a pátý já (1:56:23). V rámci skupiny si tak NMNM připočte 32 bodů, Liberec 14 bodů, Mladá Boleslav 4 a Litomyšl 3 body.

Bodové zisky jsou zatím neoficiální (ale velmi pravděpodobné), neboť se do půlky dubna ještě mohou uzavírat hostování.
Jinak 46. ročník Olomoucké dvacítky byl letos vydařeným mezinárodním mítinkem s kvalitním obsazením jak v kategorii mužů, tak i žen. Kompletní výsledky naleznete na www.atletika.cz, podrobnější informace na chodeckém webu www.chodec.wz.cz.
Další kolo chůze se šlape 5.5. odpoledne v Praze – Chodově. A tentokrát už jenom „desítka“.
Pozn. Fotografii nepřikládáme, neboť by byla zcela zbytečná. Stačí si představit čtyři pohledná vyšvihaná těla v zelenobílých dresech, kterak si to svižným dlouhým krokem rázují rozkvetlou Flórou!

/dD/